Асортимент гібридів кукурудзи треба переглядати щорічно — експерт

28 січня 2020 749 0
Асортимент гібридів кукурудзи треба переглядати щорічно — експерт

При виборі гібридів для сівби на полях будь-якого господарства варто кожного сезону переглядати їхній асортимент. Зазвичай гібриди, що лише виходять на ринок, мають вищий потенціал врожайності, ніж ті, що представлені на ринку вже кілька років. 

Про це Kurkul.com розповів фахівець із постачання агрономічного відділу МХП Анатолій Столяр.

«Щоб не прогадати із гібридами, сільгоспвиробникові слід звернутися до результатів випробування того чи іншого гібриду на демо-полях саме у регіоні, де знаходиться його господарство», — каже фахівець.

Читайте: Як обрати гібрид кукурудзи?

Виробники насіння наполегливо рекомендують сільгоспвиробникам при купівлі насіннєвого матеріалу звертати увагу на природно-кліматичну зону, у якій знаходиться їхнє господарство. 

Анатолій Столяр разом зі своєю командою спеціалістів зазвичай обирають для посіву гібриди на основі тестування безпосередньо в господарствах Групи МХП.

За таких умов враховуються ґрунтово-кліматичні особливості регіону, технології вирощування, що використовуються: системи живлення, захисту, обробітку ґрунту, попередника тощо, а також аналізи результатів, отриманих іншими підприємствами регіону. 

«При виборі гібриду обов’язково враховуємо толерантність гібриду до фузаріозу стебла та качана, летючої та пухирчатої сажки», — говорить фахівець. 

Також Анатолій Столяр додає, що варто враховувати не тільки урожайність гібриду, але і швидкість вологовіддачі (особливо актуальне на даний момент). У компанії МХП підбирають гібриди у наступних пропорціях: ранні та середньоранні — 30%, середньостиглі — 60%, середньопізні — 10%.

Виконано за допомогою Disqus