Після відкриття ринку банки не зможуть купувати землю — Сольський

1 лютого 2020 963 0
Після відкриття ринку банки не зможуть купувати землю — Сольський
Після відкриття ринку банки не зможуть купувати землю — Сольський

Згідно із законопроектом 2178-10, який готують до другого читання, банки не можуть купувати або іншим чином набувати право власності на с/г землю, крім як звертати стягнення на предмет застави, якщо позичальник не виконає своє зобов’язання. Про це у ексклюзивному коментарі для AgroPolit.com повідомив голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, народний депутат Микола Сольський.

Він зазначив, що банки можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення лише в порядку звернення стягнення на них як на предмет застави.

«Таке регулювання зумовлене тим, що банки мають розглядати земельні ділянки виключно як інструмент забезпечення виконання зобов’язання позичальника», — додав Микола Сольський.

Також голова аграрного комітету повідомив, що у статутному капіталі банків дозволяється участь іноземного капіталу.

«Це зумовлено структурою банківського сектору України. У топ-20 найбільш надійних банків України лише 5 банків без іноземних інвестицій. Якщо обмежити коло банків, які зможуть кредитувати купівлю-продаж с/г землі, банками виключно з українським капіталом, то повноцінно ринок землі не зможе функціонувати, оскільки доступ до кредитування буде значно обмежений», — сказав Микола Сольський.

Крім того депутат пояснив, чому на банки не розповсюджується обмеження по концентрації у 10 тис. га.

«У випадку наявності такого обмеження один банк зможе прокредитувати під заставу купівлю не більше 10 тис. га. Тобто 20 найбільш надійних банків разом змогли б надати кредити на купівлю лише 200 тис. га, що унеможливило б функціонування ринку землі», — додав Микола Сольський.

Він також уточнив, якщо так сталося, що позичальник не виконав своє зобов’язання перед банком, і фінустанова звернула стягнення на земельну ділянку як на предмет застави, банк зобов’язаний протягом двох років продати таку земельну ділянку на земельних торгах.

«Якщо банк не продасть за 2 роки земельну ділянку на торгах, така ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду.

Позов про конфіскацію земельної ділянки подається до суду органом, що здійснює державний контроль за використанням та охороною земель. Конфіскована земельна ділянка за рішенням суду підлягає продажу на земельних торгах. Ціна проданої на земельних торгах земельної ділянки, за вирахуванням витрат, пов’язаних з її продажем, виплачується її колишньому власнику», — зазначив Микола Сольський.

 

Виконано за допомогою Disqus