Експерт прогнозує зниження врожаю озимої пшениці

4 лютого 2020 252 0

Ситуація по врожаю хліба в поточному році залишається непростою. Таку позицію озвучив Іван Томич, голова Союзу селянства України на конференції «Урожай-2020: до чого призведе аномальна зима в Україні», інформує SuperAgronom.com.

За прогнозами фахівця, нижня межа зниження врожаю у поточному сезоні може становити 15-20% до минулорічного рівня валового збору. При цьому, верхня залежатиме від економічних факторів і погоди, «яка змінюватиметься поки комбайн не піде у поле».

Читати за темою: Через аномально теплу зиму Україна може залишитись без врожаю яблук у 2020 році

Аналізуючи це Іван Томич виділив декілька факторів, які зараз можна чітко простежити.

«З власного півстолітнього досвіду я не пам’ятаю по аналогії до даного періоду з осені до цих пір такої теплої погоди. По-перше, 10% пшениці не досіяно. По-друге, декілька разів озимі вже пробуджувалися, якщо простою мовою — для них це був фальстарт, тобто виснаження, які будуть відбиватись на культурах однозначно. Але це все дрібниці. Головний фактор щодо формування врожаю навіть в наших сучасних технологічних умовах є волога. Зараз він є дуже критичним в деяких областях, починаючи з осені. Тобто якщо надалі буде позитив, це вже спрацює як негатив на врожаях пшениці поточного року. До всіх інших факторів додається також економічний голод. Фермерські господарства завершили 2019 рік із 35-відсотковою збитковістю», — розповів Іван Томич.

Виконано за допомогою Disqus

+ 13° ... + 7°

Вітер

2.8м/с

Опади

0мм

Вологість

64%