Електронні документи для реєстрації землі тепер можна перевірити безкоштовно

6 лютого 2020 664 0

На веб-ресурсі електронних послуг Держгеокадастру тепер можна безкоштовно перевірити обмінні XML-файли, необхідні для реєстрації земельних ділянок. Рівень відмов у реєстрації скоротиться до 4%.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Запрацювала безкоштовна функція перевірки обмінних файлів. Ліквідували корупційну складову в реєстрації земельних ділянок!», — написав Олексій Гончарук.

Очільник уряду пояснив, що обмінний XML-файл — це електронний документ, на основі якого вносяться відомості в систему Державного земельного кадастру. Він формується та підписується електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника.

Відтепер, якщо користувач сайту Держгеокадастру подає документи для реєстрації земельної ділянки, то файл може бути автоматично перевірений програмою. Людина отримає зворотний зв’язок із переліком помилок, яких вона припустилися.

За словами Олексія Гончарука, раніше громадяни, які зверталися за такою послугою безпосередньо до чиновників, могли місяцями не отримувати відповіді, а в разі зворотного зв’язку їм не повідомлялося про те, яку саме помилку в файлі вони допустили.

Крім того, при подачі електронної заяви на державну реєстрацію земельної ділянки передбачена можливість зробити посилання на протокол перевірки обмінного файлу. Також є можливість за QR-кодом перевірити валідність файлу. 

«Це ще один крок до прозорої роботи Держгеокадастру та усунення корупційних ризиків. Разом із відкритими на початку року координатами, що дозволили, до речі, ліквідувати тіньовий ринок з річним оборотом в 250 млн грн, — відмови в реєстрації земельної ділянки за вигаданими причинами підуть у минуле», — ідеться в повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus