Для бджіл суттєво зросла небезпека від інсектицидів — науковці

9 лютого 2020 284 0

Американські вчені вияснили, що протягом 1997-2012 року токсичне навантаження для бджіл-медоносів (Apis mellifera) у деяких штатах виросло у 120 разів. Під поняттям токсичного навантаження розуміють збільшення летальних доз діючих речовин в агрохімії для цих комах.

До такого висновку прийшли вчені з Центру досліджень запилювачів (США), пише журнал Nature.

Піл час дослідження вчені об’єднали кілька загальнодоступних баз даних — відомості про використання інсектицидів від Геологічної служби США, про токсичність від Агентства з охорони навколишнього середовища і про посівні площі Міністерства сільського господарства США.

Відтак біологи склали карту щорічного «токсичного навантаження» на медоносних бджіл інсектицидами, які використовувалися протягом 15 років.

«Обсяг використовуваних інсектицидів на сільгоспугіддях США знизився в період з 1997 по 2012 рік. У той же час «токсичне навантаження» на бджіл зросло приблизно в 9 разів в середньому по США. А найбільше зростання (в 121 раз) зафіксовано в штатах Айова, Іллінойс, Індіана, Міссурі, Міннесота, Огайо, Кентуккі, Небраска і Південна Дакота», — ідеться в повідомленні.

Читати за темою: В Україні запустять кампанію з виявлення фальсифікованого меду

Виконано за допомогою Disqus