Науковці пропонують лікувати кліщ Варроатоз модифікованими бактеріями

10 лютого 2020 1561 0
Науковці пропонують лікувати кліщ Варроатоз модифікованими бактеріями
Науковці пропонують лікувати кліщ Варроатоз модифікованими бактеріями

Щороку варроатоз стає причиною загибелі тисяч вуликів по всьому світу. Для боротьби із шкідником вчені Техаського університету в Остіні пропонують використовуватимодифіковані бактерії, повідомляє Урядовий кур’єр.

Шон Леонард (Sean P. Leonard) і його колеги модифікували одну з бджолиних бактерій так, щоб вона синтезувала і виділяла багато РНК, причому РНК цілком певної дії – такої, що могла б відключити гени вірусу деформованого крила  і кліща.

Таких бактерій згодовували бджолам, а самих бджіл заражали кліщами і вірусами. У статті в Science йдеться, що на бджолах з «протикліщевими» бактеріями кліщі гинули з ймовірністю на 70% більшою, ніж на бджолах зі звичайними бактеріями. А серед бджіл, яких нагодували «противірусними» бактеріями, виживаність була на 56% вищою.

При цьому бактерії не зникали з бджіл, принаймні, протягом 15 днів – стільки тривав експеримент. І оскільки дорослі бджоли самі годують молодняк, то цілком імовірно, що бактерії зможуть  легко поширитися по вулику. А так як ці бактерії не можуть вижити ніде, крім бджіл, то не варто боятися, що модифіковані мікроби потраплять до якихось інших тварин і погано вплинуть на розклад сил в екосистемі.

Читати за темою: Україна медова: проблеми і успіхи галузі очима пасічника

Виконано за допомогою Disqus