Україні потрібно ввести нульову ставку ввізного мита на с/г продукцію — думка

14 лютого 2020 352 0
Україні потрібно ввести нульову ставку ввізного мита на с/г продукцію — думка
AgroPolit.com

Україні потрібно запровадити нульову ставку ввізного мита на будь-яку кількість сільськогосподарської продукції. Про це сказав голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олег Тарасов. Повідомляє AgroPolit.com.

Він додав, що для цього парламентарям, урядовцям і експертному середовищу слід напрацювати та прийняти ще не одні зміни до законодавства. 

«Зовнішня торгівля завжди була важливим елементом українського агропромислового комплексу. Маючи багаті грунти, сприятливий клімат, працьовите населення, у наших руках є усі можливості для зайняття передових місць на основних світових продовольчих ринках», — зазначив Олег Тарасов.

Народний депутат навів наступні цифри: 

  • сальдо зовнішньої торгівлі продукцією українського АПК у 2019 р. склало +$16,4 млрд  (на 21% більше, ніж у 2018 р.);
  • частка АПК у загальному експорті України сягнула 44,2%;
  • ми посідаємо перше місце у світі за експортом олії, четверте — за експортом кукурудзи та п‘яте — за експортом пшениці;
  • уже у 2019-2020 МР очікується зростання експорту зернових на 9% до майже 55 млн т.

«Україна ледь не щороку б’є рекорди по врожайності та експорту продукції сільського господарства. А це — валютна виручка для держави, додаткові робочі місця та інвестиційна привабливість. Завдяки продуманій і прогнозованій державній політиці українські аграрії зможуть і надалі лише нарощувати свій експортний потенціал і реалізовувати сировинну та готову агропродукцію у ще більших обсягах», — додав Олег Тарасов.

Читати за темою: Україна використала майже всі квоти на експорт до ЄС по 32 позиціям

Він уточнив, що вже сьогодні Україна має суттєві зрушення у регулюванні торгівлі з ЄС. Наразі між Україною та ЄС діють тарифні квоти (tariff rate quotas — TRQs), суть яких полягає у встановленні пільгової ставки ввізного мита в ЄС для певного обсягу товарів. А на ту продукцію, яка ввозиться поза межами тарифної квоти, розповсюджується стандартна ставка ввізного мита.

«Зрозуміло, що за багатьма культурами ми перевищуємо об‘єми квот і швидко їх вичерпуємо. Проте, отримавши тарифні квоти, ми частково розширили свій ринок. Водночас потрібно рухатись і далі у виконанні наших угод з ЄС аж до запровадження нульової ставки ввізного мита на будь-яку кількість сільськогосподарської продукції. А для цього парламентарям, урядовцям і експертному середовищу слід напрацювати та прийняти ще не одні зміни до законодавства», — підсумував Олег Тарасов.

Виконано за допомогою Disqus

+ 0° ... - 4°

Вітер

2.1м/с

Опади

6.9мм

Вологість

100%