Реклама

Цього року площі під амарантом зростуть до 20 тисяч га — прогноз

17 лютого 2020 2207 0
Цього року площі під амарантом зростуть до 20 тисяч га — прогноз

За прогнозами, в 2020 р. загальна площа під амарантом в Україні складе 20 тис. га. Повідомляють аналітики Pro-Consulting.

Вони зазначають, що це не багато в масштабах країни.

«Але якщо врахувати, що три роки тому ця культура вирощувалася всього на 250 га, то стає зрозуміло, що в нашій країні відбувається справжній амарантовий бум, і самі спритні інвестори вже знімають вершки з перспективного ринку», — йдеться у повідомленні.

Згідно повідомлення, світовий ринок амарантової олії зростає в середньому на 12% в рік, і її обсяг уже досяг півмільярда доларів.

Читати за темою: Вирощування амаранту

Разом з тим, високоприбуткові ніші можна відшукати не тільки в малопоширених в Україні культурах, адже існують ще й субніші.

«Наприклад, вітчизняних фермерів анітрохи не здивуєш соняшником. Наша країна — світовий лідер з випуску соняшникової олії. Однак такий різновид, як високоолеїновий соняшник займає всього 3% від загальної площі посівів. Олія цього соняшнику за складом близька до оливкової, але набагато дешевша останньої, і попит на неї в Євросоюзі значно випереджає пропозицію», — додали в Pro-Consulting.

Виконано за допомогою Disqus