Біостимулятори дають прибавку врожайності пшениці 0,3-0,5 т/га — експерт

17 лютого 2020 1604 0
Біостимулятори дають прибавку врожайності пшениці 0,3-0,5 т/га — експерт
Kurkul.com

В «Агрінос Україна» вибудовують свою комерційну політику так, щоб у фермера завжди була можливість втричі окупити використання препаратів компанії. Як розповів директор компанії Юрій Джура в інтерв’ю Kurkul.com, застосування біологічних препаратів Агрінос А та Агрінос Б на пшениці здатне забезпечити близько 0,3-0,5 т/га прибавки врожайності.

«Досвід реальних фермерів і результати наших випробувань показують: на пшениці ми здатні забезпечити близько 300-500 кг прибавки врожайності. Тобто це близько 6-7% приросту в комерційних посівах. За таких умов агровиробник виходить на той коефіцієнт рівня окупності витрат, який я вважаю дуже добрим», — зазначив Юрій Джура.

Також він додав, що застосування препаратів Агрінос А й Агрінос Б на ячменеві може окупитися в 4-7 разів, на кукурудзі — у 4 рази, на соняшнику — у 5-6 разів. Хорошу віддачу показують соя і горох.

Проте він повідомив, що фактично на своїх полях біостимулятори застосовують лише 30% аграріїв.

«Причина надзвичайно проста: є фермери-новатори і є фермери-традиціоналісти. Так, цілком нормальним є те, що багато аграріїв стараються працювати чітко у визначених межах, мають власні секрети вирощування культур та не зовсім готові до експериментів. Натомість є фермери, цікаві до всього на світі. Часто вони є абсолютними новаторами, чудово знають про комплекс NPK і його значення для майбутнього врожаю. Відтак готові пробувати нові інструменти, зокрема біостимулятори чи антистресанти, та відпрацьовувати більш продуктивні технології», — підсумував Юрій Джура.

Виконано за допомогою Disqus