Через аномальну погоду аграріям прогнозують неврожай зернових та картоплі

18 лютого 2020 10664 0
Через аномальну погоду аграріям прогнозують неврожай зернових та картоплі
Kurkul.com

Синоптики попередили українців, що слідом за теплою і безсніжною зимою піде ще тепліша і більш посушлива весна, що може привести до неврожаю зернових культур та картполі. Про це пише obozrevatel.com.

Календар погоди вже проаналізували у Центральній геофізичній лабораторії, припустивши, що березень буде надзвичайно теплим.

Провідний синоптик відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Роман Мурмило зауважив, що метеорологічна весна в Україні насправді настала в січні-лютому. Підкресливши, що зима в Україні закінчилася, не встигнувши початися.

Синоптик також передбачає, що навесні середня температура буде на 2 градуси вище норми.

При цьому синоптики в один голос відзначають, що безсніжна зима може перейти в посушливу весну. Особливо, якщо враховувати те, що до кінця лютого не очікується істотних опадів.

«Вегетація рослин почнеться, а води в грунті замало. Зараз слабких рослин 10-15% від загальної кількості, це некритично. Але якщо опадів не буде, то це дуже погано. Це вплине на врожай пшениці, кукурудзи, соняшнику, гороху»,— підкреслив Роман Мурмило.

Синоптики зазначають, що для того, щоб ситуацію з урожаєм вирівняти, потрібно, щоб у в березні випала двомісячна норма опадів, в квітні — півторамісячна, а в травні звичайна норма. Однак з синоптиків поки ніхто не може передбачити, яких опадів нам чекати.

Проте ферми вже б'ють на сполох. Вони прогнозують, що в поточному році можуть зазнати збитків. Адже, земля суха і ніякої води там немає. 

«Я побоююся, що багато чого нам доведеться пересівати. Можу точно сказати, що врожаю картоплі в цьому році знову не буде. Я такої погоди ще не пам'ятаю, хоча фермерством вже багато років займаюся», — розповів фермер з Чернігівської області Олександр Осадчий.

Виконано за допомогою Disqus