Реклама

Фермери повинні бути першочерговими покупцями землі — експерт

23 листопада 2015 60 0
Фермери повинні бути першочерговими покупцями землі — експерт
Рropertyexperts.ruФермери повинні бути першочерговими покупцями землі — експерт

Першочерговими покупцями землі повинні бути місцеві фермери, сільськогосподарські підприємства, новостворені громади – для подальшого надання в оренду та вирощування сільгоспкультур, а отримані кошти треба направляти на розвиток сільських територій, зазначив президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало, коментуючи продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, пише прес-служба НААН.

«Також потрібно визначити якою кількістю земель мають володіти агрохолдинги», — відзначив екперт.

За словами Ярослава Гадзало, уряду потрібно підготувати пакет законодавчих актів, про обіг земель сільськогосподарського призначення і цілий ряд змін до Земельного Кодексу України. У відповідних документах мають бути законодавчо захищені інтереси власників земельних паїв, яким на сьогодні вже по 70-80 років та чітко прописано: хто в першу чергу має право купити землю.

Президент НААН навів приклад Німеччини, де у 1949 році було створено Державне агентство з продажу земель сільськогосподарського, лісового, водного призначення, і за часи його існування — з 1949 по 2014 рік, було продано всього 2 млн га земель, при середній вартості у 2014 році – €23 тис. за один га.

«Тоді яка вартість українського чорнозему? В Україні обіг державних земель 8,8 млн га», — відзначив він.

Виконано за допомогою Disqus