Agritechnica 2015: музей історії тракторобудування

Agritechnica 2015: музей історії тракторобудування (фото)

АгроЕкспедиція Agritechnica 2015 19 листопада 2015 668 0

Якщо ви фанат сільськогосподарської техніки, вам стовідсотково повинні сподобатися ці легендарні красені – експонати музею тракторів у холі «Агрітехніки». Вони мають епатажний вигляд, форму, колір, а головне – справжню пригодницьку історію за плечима.

Hanomag WD Z50

Ганноверське машинобудівне акціонерне товариство Hannoversche Actien-Gesellschaft (знайоме нам як Hanomag) розпочало свою історію ще в 1871 році з будівництва паровозів. З часом асортимент його продукції поповнився паровими вантажними машинами, а з 1912 року – сільськогосподарською технікою.

Станом на 20-ті роки ХХ століття конструкції, що до цього часу випускалися компанією, почали вважатися архаїчними. Очевидним після Першої світової війни став факт необхідності випуску універсального трактора. Тож у 1919 році Hanomag створює гусеничний трактор WD Z25, який згодом перетворився на модель WD Z50.

Hanomag WD Z 50

Букви WD у назві трактора є абревіатурою від Wendeler-Dohrn (великий самохідний плуг), літера Z означає, що це трактор-тягач (Zugmaschine), а число — потужність у кінських силах.

Уперше Hanomag WD Z50 було вироблено в 1921 році. Любителям вітчизняного тракторобудування він повинен бути відомий як прототип для трактора «Комунар». Обидві гусеничні машини випускали до 1931 року.

Тракторне виробництво Hanomag повністю викупила в 1971 році фірма Massey Ferguson, після чого цю марку вже неможливо зустріти на ринку. За всю історію існування компанії було випущено близько 250 тисяч тракторів.

Hanomag AR 38

Ще один представник модельного ряду Hanomag — трактор серії AR 38, випущений у 1936 році в якості додатку до тягача СМА 38.

Hanomag AR 38

Загалом світ побачило понад 1400 екземплярів цієї сільськогосподарської машини. Трактор AR 38 оснащений системою водяного охолодження, двигуном з чотирма циліндрами, потужністю у 38 кінських сил при 1300 обертах за хвилину. Коробка передач вміщує три передні передачі і одну передачу заднього ходу. Цей трактор досягає максимальної швидкості близько 8 км/год.

На сьогодні модель Hanomag AR 38 зустрічається дуже рідко і має значний попит серед колекціонерів.

Hanomag R 324 S

Система R 324 S являє собою покращену модель, що виготовлялась з 1959 по 1962 роки. Час, необхідний для зчеплення ВОМ, розширено, додано подвійний корпус муфти і змінено довжину трактора.

Hanomag R 324 S

Stock Raupenschlepper

До тракторів, побудованих після світової війни, належать гусеничні трактори виробництва Firma Stock.

Stock Raupenschlepper

Це колишній німецький артилерійський тягач часів Другої світової війни Raupenschlepper OST.

Renault PE

Сільськогосподарський підрозділ автомобільної компанії Renault було засновано в 1898 році Луї Рено і його братами, а продано у 2008 році компанії Claas.

Після закінчення Першої світової війни компанія Renault використала свій досвід у виробництві броньованих танків для розробок у сфері сільськогосподарської машинерії.

Легендарний трактор Renault PE тепер – експонат музею Agritechnica 2015. Створений у 1926 році, він вигідно відрізнявся від своїх попередників зниженою масою та підвищеною ефективністю, і був саме тим трактором, якого потребували середнього розміру французькі ферми. Цю модель зняли з виробництва у 1939 році.

Renault PE

Renault PE мав потужність у 10-20 кінських сил, важив усього 1300 кілограмів і містив 2,1-літровий бензиновий двигун 259-KZ з чотирма циліндрами. Головку блоку циліндрів тут виконали з'ємною, що значно знизило витрату палива у порівнянні з серією тракторів HO. Саме тому цей варіант вважається революційним в історії тракторного виробництва.

У загальній складності було вироблено 1840 тракторів серії Renault PE.

Ritscher MTV Typ N

Триколісний трактор потужністю 12 кінських сил, виготовлений у 1936 році. Він оснащений одноциліндровим чотиритактним дизельним двигуном з водяним охолодженням від фірми «Кемпер», а також коробкою передач з трьома передніми і однією задньою передачею.

Ritscher MTV Typ N

Fendt Dieselross F18

Історія бренду Fendt почалася в невеликій кузні, що належить німецькій родині Фендт. Саме там далекого 1930 року троє братів разом зі своїм батьком Йоганном Георгом зібрали свій перший трактор потужністю 6 кінських сил, з навісним плугом і незалежною від ходового механізму косаркою. Тоді вони ще не підозрювали, яку роль у світовому машинобудуванні їм належить зіграти.

Fendt Dieselross F18

Уже в 1938 році, всього через 8 років з моменту заснування компанії, був випущений 1000-й трактор Dieselross F18 потужністю 16 кінських сил.

А в 1949 році щомісяця випускалося 20 тракторів Dieselross F18 (зі збільшеною потужністю у 18 кінських сил).

Ще довгі роки цього красеня вважали «кращим конем у стайні Fendt».

Deutz F1L514

У 1950 році, через п'ять років після закінчення війни, компанія мала оборот у 300 мільйонів німецьких марок, а її річний обсяг виробництва склав 10 тисяч тракторів.

У 1995 році Deutz-Fahr приєднався до італійської групи Lamborghini.

Deutz F1L514

Deutz F1L514 було створено в епоху двигунів з повітряним охолодженням, він став першим таким трактором компанії. На той час трактор мав одноциліндровий двигун потужністю 15 кінських сил і 4-ступеневу коробку передач Deutz 11er з водяним охолодженням. У 1951 році модель обладнали 5-ступеневою трансмісією, ВОМ і блокуванням диференціала.

Kramer KL 400

Kramer-Werke GmbH — це виробник компактних будівельних машин з міста Баден-Вюртемберг (Німеччина). Компанія, за «традицією», заснована рідними братами.

У 1925 році брати Крамер почали розробляти косарки та трактори, що призвело до справжньої революції в сільському господарстві Німеччини.

Kramer KL 400

KL400 — трактор 1960 року, обладнаний трициліндровим двигуном ємкістю в 2,5 літрів.

У 2005 році компанію Кramer поглинув концерн Claas.

Deutz WK F1M414

Трактор з водяним охолодженням, що виготовлявся компанією Deutz в період з 1936 по 1951 роки. Вперше використовувався більш дрібними господарствами при їх механізації.

Начинка: одноциліндровий двигун з 11 кінськими силами і 3-ступенева коробка передач, важіль якої одночасно слугував для вмикання стоянкового гальма. Максимальна швидкість такої сільськогосподарської машини не перевищувала 8 км/год.

У довоєнні часи Deutz WK F1M414 був розкішшю, адже, окрім стандартного освітлення двома карбідовими лампами, як додатковий аксесуар можна було замовити електричне світло!

Deutz WK F1M414

Дизайн решітки радіатора протягом усього терміну виробництва змінювався чотири рази. У моделі 1936 року (на фото) вона дуже масивна, з трьома алюмінієвими пластинами. Довоєнний трактор має наступні особливості: передні колеса закріплені гвинтами, немає заднього гальма, компактний повітряний фільтр і кермо розташовані дуже близько над баком, лита кришка відрізняється масивністю.

Geratetrager RS 09

Трактор RS 09 був послідовником RS 08 і однією з найбільш розповсюджених моделей тракторів у Німеччині. Його виготовляли з 1955 по 1964 роки.

Geratetrager RS 09

Перший RS 09 був обладнаний двоциліндровим дизельним двигуном з повітряним охолодженням австрійської компанії Warchalowski. Мотор в залежності від типу і року був 15-літровим чи 24-літровим.

Allgaier Porsche A122

Мало хто знає, що в період з 1934 по 60-ті роки минулого століття компанія Porsche випускала і трактори, що оснащувалися власним дизельним двигуном.

Першим трактором компанії став Porsche Coffee Train P312, розроблений на замовлення власників кавових плантацій. Серед унікальних особливостей цієї моделі – бензиновий двигун (його застосували, щоб не «отруїти» кавові зерна дизельними парами) і практично повністю закритий кузов оригінального дизайну.

Allgaier Porsche A122

Трактор Allgaier Porsche A122, що на фото, випущений у серії тракторів, яку започаткували в 1954 році. Саме тоді компанія припинила виготовлення тракторів з водним охолодженням двигуна.

Дарина Козоріз, Василь Ніколаєнко, головний сайт для фермерів Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою