В Україні запрацює комітет з напрямку промислової екології та сталого розвитку

27 лютого 2020 51 0
В Україні запрацює комітет з напрямку промислової екології та сталого розвитку
Kurkul.com

У Європейській Бізнес Асоціації відбулася презентація новоствореного комітету асоціації, який буде займатися питаннями промислової екології та сталого розвитку. Повідомляє AgroPolit.com.

Комітет покликаний стати майданчиком для співпраці й комунікації бізнес-спільноти та представників влади, де будуть напрацьовуватись рішення для гармонійного розвитку промисловості та сталого розвитку.

Першочергові цілі комітету:

  • зменшення підприємствами промислового забруднення в рамках виконання міжнародних зобов’язань України;
  • скорочення утворення промислових відходів;
  • скорочення промисловістю викидів парникових газів, в т. ч. СО2;
  • стимулювання утилізації промислових відходів та впровадження принципів циркулярної економіки в Україні.

До складу нового комітету увійшли представники міжнародних компаній та найбільших компаній аграрної, металургійної, енергетичної, цементної галузей України. Серед аграрних компаній, які долучилися до ініціативи: МХП, Кернел та ТОВ «НОВААГРО Україна»

«Від комітету ми очікуємо, в першу чергу, що європейське законодавство, яке наразі імплементується, буде імплементовано таким чином, щоб не виникало розбіжностей з існуючим законодавством України. Та щоб не було так званих «законодавчих ножиць», коли ми щось втілюємо, але при цьому руйнуємо те корисне, що було створено раніше», — зазначив експерт і головний еколог агроіндустріального холдингу МХП Олександр Семенець.

Він додав, що у компанії очікують вирішення проблеми імпорту відходів, як вторинної сировини, який вже призводить до банкрутства та зупинки вітчизняних переробників скла, картону, паперу і полімерів. Оскільки наразі дешевше ввезти такі відходи з-за кордону, ніж зібрати їх в Україні.

У МХП зазначили, що агрохолдинг ще у 2013 р. запустив інвестиційний проект на $15 млн — біогазову станцію потужністю 5 МВт, яка працює на органічних відходах — курячому посліді. Станція функціонує на базі птахофабрики «Оріль-Лідер» у Дніпропетровській області.

«Зараз у нас запущена перша черга Вінницького біогазового комплексу, який розташований біля міста Ладижин та відноситься до Вінницької птахофабрики. На сьогодні він має потужність 12 МВт, друга черга також планується. Важливо, що екологічна політика МХП не обмежується тільки чистою зеленою енергією. У проекті велика увага приділена відновленню родючості ґрунтів України. Так, біогазовий комплекс виробляє органічні біодобрива, які мають високий вміст необхідних для рослин елементів живлення. Це дозволяє збільшити вміст гумусу, розкислити ґрунти та відновити їх родючість. Використання органічних добрив може стати дуже серйозним аргументом для розвитку органічного землеробства, а Україна може зайняти лідерські позиції у світі з виробництва органічної продукції», — додали у МХП.

Керівник комітету, директор GMK Center Станіслав Зінченко повідомив, що наразі розглядається декілька позицій законопроектів.

«Наприклад, у нас в роботі є новий закон про відходи, там є суперечки з законодавством. Також ми працюємо над приєднанням України до Європейської ініціативи зеленої угоди. Це впровадження концепції поетапне, щоб до 2070 р. Україна стала «карбонейтрал», як і Європа. Ще у нас є напрям питання використання шлаків, це зміна наших норм, застарілого законодавства, щоб не  використовувати принципи циркулярної економіки , а використовувати природні ресурси», — зазначив Станіслав Зінченко.

 

Виконано за допомогою Disqus

+ 38° ... + 24°

Вітер

1.7м/с

Опади

4.3мм

Вологість

72%