Реклама

Аграрний комітет просить відхилити сумнівний законопроект від депутатів БПП

25 листопада 2015 53 0
Аграрний комітет просить відхилити сумнівний законопроект від депутатів БПП
Garden8.ruАграрний комітет просить відхилити сумнівний законопроект від депутатів БПП

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин на черговому засіданні прийняв рішення рекомендувати парламенту відхилити законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення інвестиційного клімату у сфері виробництва сільгосппродукції» № 3002 від 01.09.2015 р., повідомляє сайт ВРУ.

Законопроект надає Кабінету Міністрів України можливість передавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності строком до 50 років будь-яким особам через укладення угод про розподіл продукції без укладення договорів оренди. Передбачається, що за цими угодами частка виробленої інвестором продукції надійде державі. Мова йде як про землі запасу, так і землі державних підприємств.

Читати по темі: Депутати зареєстрували законопроект, що дозволить обійти мораторій на продаж землі

«Депутати фактично ставлять хрест на ініціативі комітету щодо передачі у комунальну власність державних земель за межами населених пунктів. Якщо законопроект буде реалізований, таких земель у нас не залишиться. Все роздадуть якимось невідомим інвесторам. Землею мають розпоряджатись територіальні громади, а не Кабмін. Уряд має займатись формуванням законодавства, а не торгівлею землею. А вирішувати, кому передати ту чи іншу земельну ділянку, мають органи, які обрали люди», — говорить один із противників законопроекту.

Новим законом передбачається, що якщо Кабмін прийняв рішення про укладення угоди про розподіл продукції, договори оренди всіх земель, які у цій угоді зазначені, припиняються.

«Фермер взяв в оренду у держави землю, господарює на ній, справно сплачує орендну плату. І тут хтось наверху у Кабміні вирішує, що земля цьому фермеру не треба, і земельну ділянку треба віддати якомусь інвестору. Вибачте, але це вже якесь державне рейдерство» – говорять захисники прав фермерів.

Виконано за допомогою Disqus