Рання картопля дозріє в Україні на 20 днів раніше звичайного

5 березня 2020 82 0
Рання картопля дозріє в Україні на 20 днів раніше звичайного
Kurkul.com

За інформацією експертів EastFruit, тепла зима і високі температури повітря в останні два тижні в південних регіонах України дозволили багатьом фермерам розпочати висадку картоплі у відкритий грунт значно раніше стандартних термінів.

«Якщо висока температура повітря збережеться, то ранні сорти картоплі можуть дозріти в відкритому грунті в 2020 р. значно раніше звичайних багаторічних термінів. Фермери очікують, що зможуть почати прибирання і реалізацію картоплі в середньому на 15-20 днів раніше. Тобто можливо вже в кінці квітня на ринку з'явиться рання картопля українського виробництва», — йдеться у повідомленні.

Однак, більш рання висадка картоплі в цьому році сильно збільшує і ризики вирощування. Адже картопля дуже чутлива до заморозків, а їх імовірність поки що залишається дуже високою навіть в південних регіонах країни.

Картоплярі України сподіваються, що, з огляду на досить високий рівень цін на продукцію, їм, як і в минулому році, вдасться непогано заробити на реалізації ранньої картоплі. У той же час аналітики не виключають, що ціни можуть бути нижчими, ніж очікують фермери, оскільки площі під ранньою картоплею, за попередніми оцінками, зросли.

Читати за темою: На Херсонщині двічі на рік збирають картоплю

Виконано за допомогою Disqus