Україна ввійшла до трійки найбільших постачальників агропродукції в ЄС

12 березня 2020 332 0

За даними щомісячного моніторингу аграрної торгівлі, який здійснює Європейська комісія, з грудня 2018 р. по листопад 2019 р. Україна посіла третє місце в переліку найбільших постачальників продукції аграрного сектору до країн Євросоюзу.

Загалом торік постачання вітчизняної сільгосппродукції до Європейського Союзу становили $7,5 млрд. Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, товарна структура вітчизняних поставок до ЄС значною мірою повторює загальну. Понад 83% у ній припадає на експорт зернових та олійних культур, жирів та олії, залишків переробної промисловості.

Характерною рисою минулого року стало помітне зростання експорту окремих видів тваринницької продукції в кількісних обсягах, зокрема: яєць у шкаралупі — до 9,6 тис. т (майже у 3,5 разу), меду — до 48 тис. т (на 24 %).

За 2019 р. вітчизняні експортери повністю закрили квоти на мед (основну і додаткову), яблучний і виноградний соки, цукор, ячмінну крупу і борошно, консервовані томати (основну і додаткову), оброблений крохмаль, пшеницю, кукурудзу (основну і додаткову), м’ясо птиці, вершкове масло, оброблену продукцію із зернових та крохмаль.

Найбільш суттєві порівняно з 2018 р. зміни стосуються використання квоти на цукор та невикористання квоти на солод, зазначив науковець.

Наприкінці минулого року Європарламентом було ухвалено рішення про загальне збільшення квот на безмитне ввезення Україною курятини до 70 тис. т на рік до 2021 р.

«У січні 2020 р. вітчизняним підприємцям вже вдалося закрити основну річну квоту на мед в обсязі 5800 т», — підсумував Микола Пугачов.

Нагадаємо, у 2020 році прогнозують спад обсягів сільгоспвиробництва.

Виконано за допомогою Disqus

+ 35° ... + 20°

Вітер

3м/с

Опади

3мм

Вологість

72%