Озвучено причини рекордного обвалу цін на с/г продукцію

13 березня 2020 2355 0
Озвучено причини рекордного обвалу цін на с/г продукцію
Kurkul.com

Обвальне падіння фондових ринків, а також торгова війна між експортерами нафти, що спровокувала падіння цін на нафту, все це наслідки спалаху коронавірусу, що запустив кризові механізми в світовій економіці. Відповідним чином реагують і товарні ринки, зокрема с/г продукції, які з кінця січня поточного року, кожного тижня оновлюють мінімуми. Повідомляє Zernotorg.ua.

Протягом березня котирування пшеничних ф’ючерсів перебувають в ведмежому тренді синхронно знижуючись, хоча і з різною динамікою. Основний фактор — паніка викликана коронавірусом.

Читати за темою: Ефект метелика і світова криза: що буде з агро?

Не рятує ситуацію і активність імпортерів з Азії і Близького сходу, які досить активно проводять закупки пшениці, оскільки вони, користуючись колапсом ринків сировини, постійно знижують тендерні ціни тим самим викликаючи подальше падіння.

Додатковим фактором тиску виступає високий світовий урожай зернових в поточному маркетинговому році — він є рекордним за всю історію. Також Аргентина завершила збирання пшениці в минулому місяці — валовий збір другий рік поспіль на високому рівні, а уряд країни відновив експорт с/г продукції з цієї країни і відмовився від подальшого збільшення експортних мит на зернові.

Попри зниження котирувань, пшениця з Чорноморського регіону на майданчику СМЕ наразі залишається однією з найдорожчих пропозицій.

Згідно статистики Zernotorg.ua, на базисі СРТ-порт ціни на пшеницю знаходяться у флеті, а ріст який спостерігався протягом 6-9 березня відбувся під впливом короткочасного зростання на світових майданчиках і довгих вихідних в Україні. Підтримує ціни на базисі СРТ-склад девальвація гривні, яка триває з 22 лютого поточного року.

На відміну від пшениці, ціни на кукурудзу в березні знижуються не так активно, провідні майданчики демонструють або повільне зниження або флет по цій культурі. Фактором підтримки для ринку виступив підвищений попит на денатурований етанол, який виготовляється з кукурудзи і є основним інгредієнтом дезінфікуючого засобу для рук.

Підтримують ціни і імпортери, які досить активні на фоні падіння цін на сировинних ринках.

На відміну від пшениці, фізичний ринок кукурудзи в Україні, згідно даних Zernotorg.ua, зростав як в USD так і в гривнях протягом останнього тижня, відновлюючись після зниження на початку місяця.

Виконано за допомогою Disqus