Реклама

В Івано-Франківській області майже завершили сівбу ранніх ярих культур

1 квітня 2020 119 0

Незважаючи на карантинні обмеження, аграрії Івано-Франківщини майже завершили сівбу ранніх ярих культур — пшениці, ячменю та вівса. Про це повідомляється на сайті «Голосу України».

За словами директора департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської ОДА Івана Андріїшина, загальну площу посівів прогнозують на рівні 375 тис. га. Озимина займає 94 тис. га, як і в минулому сезоні. Рослини перезимували у задовільному стані .

«Яровину посіяли, розсада овочів у парниках. Дотримуємося рекомендацій МОЗ. Забезпечуємо працівників дезрозчинами і захисними масками. А ТАКОЖ обмежуємо контакти. У нас в колективі здебільшого молодь, а найбільша група ризику — селяни старшого віку, тож здійснюємо роз’яснювальну роботу і в громадах», — розповіла голова ФГ «Прометей» із Коломийського району Орися Книшук.

Заступник голови постійної комісії Івано-Франківської облради з питань аграрної політики та земельних відносин Богдан Тимофійчук розповів, що похолодання суттєво вдарило по озимині. Так, 15-16 березня було 11 градусів морозу. Площі з озимим ячменем розляглися, хоч досі мали хороший тургор. Рослини отримали опіки та обмороження. Зазначено, що близько 15% урожаю втрачено. Щодо ріпаку, то рослини також пошкоджені, а деякі взагалі вимерзли.

Читайте також: Аграрії засіяли ярими культурами 7% площ

Виконано за допомогою Disqus