Реклама

Аграріям Буковини бракує сховищ і переробної бази

26 листопада 2015 86 0
Аграріям Буковини бракує сховищ і переробної бази
Elevatorist.comАграріям Буковини бракує сховищ і переробної бази

Комплекс осінньо-польових робіт на Буковині (Чернівецька область) завершено, пише «Урядовий кур’єр».

Цього року в усіх категоріях господарств області площа збирання зернових, зернобобових, а також технічних культур була на 12,6 тис. га більшою, ніж у 2014 р. Тепла ясна осінь дала змогу сповна зібрати навіть сою.

Літо було як ніколи посушливим — подекуди дощило всього на 30% сезонної норми. Але область має хороші врожаї і сповна забезпечена зерном, овочами та фруктами. Приміром, за потреби 50 тис. т яблук для внутрішнього споживання, їх зібрано 200 тис. т. Те саме з картоплею і капустою. Найвищі врожаї ранніх зернових і зернобобових культур зібрали у Кіцманському районі — 51,6 тис. т з площі 10,4 тис. га.

Загалом Буковина змушена буде завозити цукор, хоча ще недавно п’ять потужних цукрозаводів краю, працюючи на власній сировині, поставляли цукор навіть за межі країни.

«Маючи хороші врожаї, працюємо над створенням в області потужної переробної бази, а також сучасних фрукто- і овочесховищ», — каже директор департаменту агропромислового розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Варжевський.

Рентабельність вирощування сільгосппродукції, попри несприятливі погодні умови, висока: від 35% на ячмінь до 56% на овочі та сою.

Виконано за допомогою Disqus