Через аномальне тепло аграрії Півдня поливатимуть озимі

18 березня 2020 307 0

Аграрії Херсонщини вийшли в поле раніше запланованого через аномально теплу погоду. Якщо така погода триматиметься і надалі, то аграріям Півдня з квітня доведеться розпочинати полив озимих. Про це розповів директор ТОВ «ТД «Горностаївський райагрохім» Юрій Васильєв, інформує pivdenukraine.

«Наше підприємство нині завершує підживлення озимих культур та боронування для закриття вологи. Стан озимих, можна сказати, добрий. Ранніх ярових ми не сіємо, тож готуємося до сівби пізніх культур. Очікуємо, якщо буде така погода, то доведеться з 1 квітня вже розпочинати полив озимих», — поділився інформацією Юрій Васильєв.

Читати за темою: Через аномальні погодні умови в Україні зацвів ріпак

Весняні сільгоспроботи в Горностаївському районі Херсонської області стартували ще на початку лютого, адже нинішня зима була теплою, тож погодні умови Херсонщини дозволили дуже рано вийти в поле.

«У лютому переважно була весняна погода, тому й почали активні польові роботи. Повністю підживили озимі, вологу закрили, пшеничні поля поборонували. Сіяти ярові, а їх у нас всього 100 гектарів ячменю, не ризикнули, бо синоптики обіцяли морози. Сою ми не сіємо, бо невигідно — виходить дуже висока собівартість з поливом, а закупівельні ціни низькі. Та й на іншу продукцію теж знизилися ціни. У нас з минулого врожаю на складі залишилася третина соняшнику — невигідно було реалізовувати, адже ціна зменшилася майже на тисячу гривень. Та й на пшеницю ціна знизилася на понад 600 гривень», — розповів директор ПСП «Дружба» Володимир Луговець. 

Великою загрозою для озимини, зазначають сільгоспвиробники, цьогоріч стали гризуни. Їх популяції розвинулися масово. Особливо на площах, де попередниками були пшениця та ріпак.

Виконано за допомогою Disqus