Перевірку урожаю на вміст хлорпірифосу тепер можна зробити у лабораторії BiLab

27 березня 2020 94 0
Перевірку урожаю на вміст хлорпірифосу тепер можна зробити у лабораторії BiLab
Kurkul.com

У зв’язку із забороною використання інсектицидів, з діючою речовиною хлорпірифос і хлорпірифос-метил, а також забороною на ввезення продуктів, які містять ці речовини, команда BiLab розробила технологію точного визначення залишкової кількості цих пестицидів. Про це Kurkul.com. повідомив директор лабораторії харчової безпеки BiLab Максим Добровольський.


«Ми відреагувала на зміни в регламенті Європейської комісії № 396/2005, що стосуються максимальних рівнів залишкових кількостей хлорпірифосу і хлорпірифос-метилу в харчових продуктах і кормах, і запропонувала нашим клієнтам точне визначення цих пестицидів з межею кількісного визначення — 0,005 мг/кг», — розповів Максим Добровольський.

Зазначається, що BiLab проводить визначення хлорпірифосу і хлорпірифос-метилу з використанням технології газової хроматографії з тандемною мас-спектроскопією (GC-MS/MS) в режимі моніторингу множинних реакцій (MRM).


«Використання сучасного обладнання та інноваційних технологій забезпечує високу чутливість, селективність і низькі межі кількісного визначення (LOQ — 0,005 мг/кг) для широкого спектру товарів, включаючи крупи, боби, олійні культури, масла і т.д.», — йдеться у повідомленні.

Таким чином, компанія BiLab гарантує, що продукція їхніх клієнтів відповідає усім вимогам експортерів.

Нагадаємо, у лютому 2020 р. набули чинності зміни в Європейському Законодавстві (регламенти від 10.01.2020*), які заборонили використання інсектицидів з діючою речовиною хлорпірифос і хлорпірифос-метил

Інсектициди, до складу яких входять хлорпірифос і хлорпірифос-метил, активно використовуються в Україні для обробки посівів більшості культур, а також складів з зерном. В Україні зареєстровано 38 препаратів на основі діючої речовини хлорпірифос, найпоширенішим серед них є Нурелл Д, компанії Corteva Agriscience. Проте до кінця 2020 р. компанія Corteva Agriscience має намір повністю припинити виробництво хлорпірифосу. Причина — зниження продажів продукту.

Зазначимо, що 3 березня 2020 р. було підписано угоду про об’єднання між Alex Stewart International Ukraine (ASi Ukraine) та лабораторією BiLab (Лабораторія Харчовий Безпеки). Враховуючи досвід компаній і технічно кваліфікований персонал, обидві сторони прийняли рішення об'єднати відповідні ресурси і здібності, щоб забезпечити весь спектр інспекційних і лабораторних послуг, включаючи аналізи на безпеку для товарів, що експортуються з України.

 

Виконано за допомогою Disqus