Фермерам не потрібно оформлювати землю під сховища для пального - експерт

29 березня 2020 2477 0

Уряд і парламент пішли на поступки аграріям, однак їм все ж таки доведеться декларувати обсяги пального, що зберігається. Про це повідомив директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн у відеоінтерв’ю Traktorist.ua.

«Хочу зазначити, що аграрії були основною силою, яка організовано виступила проти цього нового порядку. Хоча всі на ринку розуміють, мабуть і на аграрному теж, що неліцензоване зберігання пального - велика чорна діра, там, де дуже багато розрахунків готівкою, там завжди корупція, несплата податків», — розповідає Сергій Куюн.

Зазначено, що уряд і парламент пішли на деякі поступки аграріям. Наразі дозволено використовувати і не ліцензувати свої сховища.

«Я розумію, що багато сховищ просто нереально узаконити, бо вони були давно побудовані, там немає землі, немає технічних погоджень. Але в якості компромісу дозволили не оформлювати і не встановлювати рівноміри на цих комплексах зберігання», — говорить він.

За його словами, не потрібно оформлювати землю під сховищами, це не обов'язково, але доведеться декларувати обсяги, які проходять через ці потужності. Він додав, що необхідно легалізувати точки обігу пального як такі. Бо багатьох податківців на карті взагалі немає зараз і ніхто не знає, що там відбувається.

«Якщо у комерсантів є системи з рівномірами на нафтобазах, які автоматично показують скільки прийшло пального, а скільки вийшло. З цього можна вираховувати податки, можна звірити обсяги фізичні, з тими, які на папері. В аграріїв наскільки я розумію, буде по-іншому. Вони будуть просто добровільно декларувати свої обсяги, «я купив стільки, а витратили стільки». Поки що повіримо на слово. Але кожен окремий випадок треба вивчати, однак в цілому ситуація виглядає саме так», — підсумував Сергій Куюн.

Читайте також: В Україні знижуються оптові ціни на дизельне пальне

Виконано за допомогою Disqus