Реклама

Фермери Прикарпаття реанімують посіви за допомогою біопрепаратів

3 квітня 2020 128 0

Березневі приморозки суттєво пошкодили посіви зернових і зернобобових в Івано-Франківській області, тому фермери планують найближчим часом вносити біостимулятори росту із добавкою фунгіцидів, пише Голос України.

Про це розповів заступник голови постійної комісії Івано-Франківської облради з питань аграрної політики та земельних відносин та екс-керівник ПФ «Богдан і К» Богдан Тимофійчук.

«Похолодання суттєво вдарило по озимині. Так, 15-16 березня було -11°C. Площі з озимим ячменем розляглися, хоч досі мали хороший туpгор. Рослини отримали опіки, обмороження. Особливо на прогонах, горбах. То, звісно, не критично. Бо перші листочки відімруть, точка росту не пошкоджена, вузел кущення — на глибині 2-3 см. Але 10-15 % урожаю втрачено. Щодо ріпаку, то рослини також пошкоджені. Ті, що ввійшли в зиму слабенькими, — вимерзли», — відзначив Богдан Тимофійчук.

Корисні бактерії та біостимулятори для рослин — швидка біологічна допомога

За словами чиновника, останні морози на Прикарпатті з невеличким снігом були вже не такі стресові для рослин. 

«Однак після потепління доведеться прийняти низку невідкладних заходів для реанімації посівів шляхом внесення біостимуляторів росту із добавкою фунгіциду. Щоб залікувати ранки, тріщини, що їх отримали листочки озимини», — акцентував Богдан Тимофійчук.

Виконано за допомогою Disqus