Реклама

В Україні ініціюють створення оперативної координаційної ради Врожай 2020

3 квітня 2020 213 0

У зв’язку з поширенням коронавірусу, в Україні ініціюють створення оперативної координаційної ради «Врожай 2020». Її задача полягатиме у оперативному реагуванні на проблеми, пов’язані із посівною кампанією. Про це заявив радник Президента України з питань економіки Олег Устенко. Повідомляється на сайті rbc.ua.

Зазначено, що сьогодні всередині країни йдуть процеси, які зупиняти не можна. Серед них Устенко виділив якісне забезпечення та проведення весняно-польових робіт, а також досягнення високих показників урожайності.

«Ми вже сьогодні маємо серйозно думати про те, як під час надзвичайної ситуації підготувати та забезпечити осінню посівну кампанію. У цьому процесі активно задіяні не лише сільськогосподарські підприємства, але і суміжні галузі. Треба вносити добрива – це означає, що важлива безперебійна робота українських хіміків. Важливе постачання палива. Важлива робота всієї логістичної системи у масштабах країни – все, що стосується питань роботи складів, транспортування вантажів як в один, так і в інший бік», — сказав Устенко.

Він також зазначив, що наразі національний пріоритет номер один – це боротьба з коронавірусом, однак після епідемії Україна не має опинитися у ситуації продовольчої кризи.

«Тому пріоритетом номер два, за нинішніх обставин, я би назвав захист продовольчої безпеки нашої держави. Від того, які будуть справи в АПК та галузях, що його забезпечують – реально буде залежати чи буде у нас хліб на столі у цьому і наступному році. Усвідомлюючи всі ризики та загрози, які є на сьогодні, ми ініціюємо створення оперативної координаційної ради під робочою назвою «Врожай 2020», — заявив радник президента.

Зазначено, що до цієї координаційної ради увійдуть представники Офісу Президента України, представники Міністерства економіки, а також сам міністр економіки, який вже підтвердив свою участь у цьому форматі.

«До цієї ж координаційної ради мають увійти представники РНБО, адже за нинішніх обставинах це серйозний виклик і для них також. На сьогодні у нас вже є запити від профільних асоціацій хіміків та аграріїв, які готові надати своїх експертів, і ми будемо активно залучати досвід і бачення спеціалістів, які в прямому та переносному сенсі працюють сьогодні «у полях», і які можуть давати швидкий зворотній зв’язок», — зазначив він.

За словами Олега Устенко, у разі необхідності будуть залучені профільні спеціалісти з інших міністерств і регіонів. Тому що для вирішення багатьох завдань доведеться залучати не лише представників аграрного сектору або хіміків, або представників сільськогосподарського машинобудування, але потрібні будуть спеціалісти із міністерства інфраструктури, із силових відомств.

«Україна вперше за часи незалежності буде забезпечувати посівні кампанії та врожай у настільки екстраординарних умовах. Це реальна боротьба за стабільність на українському продовольчому ринку, а також за наш експорт. Тому має бути комплексна, злагоджена робота держави разом із представниками критично важливих галузей. Задача координаційної ради полягатиме у тому, щоб оперативно реагувати на проблеми та нові виклики», — підсумував Олег Устенко.

Читайте також: Уряд розширив перелік дозволених видів господарської діяльності під час карантину

Виконано за допомогою Disqus