Посуха, а не морози, створює проблеми на Чернігівщині — фермер

8 квітня 2020 1083 0
Посуха, а не морози, створює проблеми на Чернігівщині — фермер
Kurkul.com

Весняні приморозки не завдали шкоди посівам озимих на Чернігівщині. Проте проблеми створює посуха та відсутність опадів. Про це розповів виконавчий директор фермерського господарства «Інтер-Агро-База» Сергій Макуха, інформує Kurkul.com.

Він зазначив, що на пшениці є рижуватості та трохи підпалені кінцівки. Проте, на його думку, на врожайність це не вплине.

«В нашому регіоні вплив приморозків на зернові був невідчутний. Оскільки фаза росту рослин у нас така, що вони легко перенесли морози. От житу взагалі нічого немає, ніяких явних проблем через температуру. А ярі вони сидять маком у землі. Треба трохи небесної благодаті, бо діла не буде», — зазначив фермер.

Проте Сергій Макуха додав, що весняні приморозки значно пошкодили рослини на Півдні України.

«Наскільки я знаю, плачевні наслідки приморозки мали на Півдні в Одеській області, там рослини повимерзали повністю. Я думаю це через більшу стиглість, там рослини були в декілька разів більші ніж у нас, на Півночі», — сказав фермер.

Також фермер розповів, що тиждень тому розпочали посів ярого ріпаку з допомогою техніки Fendt, придбаної у компанії АБА «АСТРА».

Виконано за допомогою Disqus