МЕРТ планує компенсувати аграріям збитки від посухи

29 квітня 2020 165 0
МЕРТ планує компенсувати аграріям збитки від посухи
Kurkul.com

За даними Мінекономрозвитку, цього року посуха в Україні пошкодила майже 500 тис. га посівів, а сьогодні, під час селекторної наради, у ВР  розглянуть питання про виплату компенсацій аграріям, які постраждали від посухи. Про це повідомляє AgroPolit.com з посиланням на власне джерело в уряді.

Зазначено, що через кліматичні зміни у 2020 р. від посухи в Україні постраждало близько 15% усіх посівів, а на компенсацію витрат знадобиться близько 2,5 млрд грн.

«Наразі в уряді не вважають ситуацію критичною, однак готують варіанти, за допомогою яких керівництво держави визначить джерело надходжень коштів, передбачених для компенсацій постраждалим аграріям», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що перенаправити частину коштів з 4 млрд грн. держпідтримки не вийде, адже програми вже розписані. Однак уряд розглядає варіант із внесенням змін у ст.17 законопроекту №3295 «Про державну підтримку сільського господарства України»  та інших законів Україні щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції».

Внесення відповідних змін у цей законопроект дозволить знайти необхідні 2,5 млрд грн на компенсацію втрат фермерам, які постраждали від посухи.

Читайте також: Президент підписав закон про ринок землі

 

Виконано за допомогою Disqus