Фермерам не компенсуватимуть відсоткову ставку за кредитами

9 квітня 2020 1010 0
Фермерам не компенсуватимуть відсоткову ставку за кредитами

У підготовлених урядом змінах до бюджету на 2020 р. пропонується скоротити раніше анонсовану загальну суму держпідтримки у розмірі 4 млрд грн на 1,5 млрд грн. Про це повідомляє AgroPolit.com, з посиланням на власні джерела у парламенті та Кабміні.

«Наразі в уряді розпочалася конфронтація зі сторони прем'єр-міністра Дениса Шмигаля», — йдеться повідомленні.

Як зазначає співрозмовник, прем'єр наполягає на скороченні загальної суми держпідтримки на 1,5 млрд грн, які мали піти на програму компенсації відсоткової ставки за кредитами. Саме ця частина спочатку планувалася на купівлю землі.

Читати за темою: Для розвитку фермерства держава цьогоріч виділить 400 млн грн

Однак запуск ринку перенесли на 2021 р. В  умовах тиску на агробізнес фактору коронавірсу та наближення фінансової кризи, говорить співрозмовник, логічно перенаправити саме ці 1,5 млрд грн на компенсацію відсоткової ставки за кредитами аграріям. Крім того банки, продовжує він, наразі обмежили кредитування бізнесу, бо не розуміють як країна пройде пік боргових виплат за зовнішніми боргами та наскільки тяжкими будуть наслідки двох інших факторів. 

«Наразі протистояння триває, уряд наполягає на зменшенні суми держпідтримки АПК на 1,5 млрд, а президентська команда відстоює повну суму у 4 млрд грн, бо це спосіб реальної підтримки аграріїв на фінансування обігових коштів, закупівлю ЗЗР, насіння, пального, техніки та іншого», — говорить інше джерело в уряді.

Онлайн-асистент фермера сайт Kurkul.com продовжує досліджувати український аграрний ринок та ділитись результатами з вами.

Якщо вам цікаво, скільки земель обробляють фермери в Україні, якими напрямками вони займаються і в яких регіонах працюють, скільки з них займаються тваринництвом, переходьте за посиланням та заповнюйте анкету.

Виконано за допомогою Disqus