Україна готова вдвічі збільшити поставки зернових та олії до Туреччини — Павленко

31
0
Україна готова вдвічі збільшити поставки зернових та олії до Туреччини — Павленко
news.liga.netУкраїна готова вдвічі збільшити поставки зернових та олії до Туреччини — Павленко

Український агросектор готовий виступити гарантом продовольчої безпеки Туреччини, якщо її традиційні партнери застосують санкції і припинять постачати зернові. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр аграрної політика та продовольства України Олексій Павленко.

За його словами, Україна готова збільшити поставки зерна, кукурудзи та олії мінімум вдвічі і, таким чином, зможе замінити Росію на турецькому ринку.

«Яким би не було рішення російської сторони, воно не повинно вплинути на продовольчу безпеку Туреччини. Україна має вдосталь продукції відповідної якості, аби забезпечити потреби турецьких споживачів у разі введення експортних обмежень з боку Російської Федерації», — написав міністр.

За 10 місяців 2015 року Україна вже експортувала до Туреччини аграрної продукції на суму майже $566 млн, серед якої зерна на суму більше $55 млн і олії — на суму майже $75 млн. У разі введення Росією продовольчого ембарго проти Туреччини, Україна може істотно збільшити ці показники за рахунок додаткових поставок пшениці, кукурудзи, ячменю, бобових та олії.

«Звичайно, на даний момент зарано говорити про зміни у товарообігу між Туреччиною та Україною, однак ми готові до поглиблення двосторонньої співпраці в аграрному секторі. Розширення та диверсифікація експортного ринку залишається пріоритетом для України, а Туреччина — перспективним торгівельним партнером», — зазначив міністр.

Україна готова вдвічі збільшити поставки зернових та олії до Туреччини

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus