Реклама

Картопля та цибуля знову подешевшали

10 квітня 2020 650 0
Картопля та цибуля знову подешевшали
Kurkul.com

Найбільшими темпами на цьому тижні дешевшали цибуля та картопля — лідери за темпами зростання ціни на ринку вітчизняних овочів від початку введення карантину. Повідомляє shuvar.com.

Так, від початку робочого тижня ціни на картоплю просіли на 30%, а цибуля стала дешевшою у 1,5 рази. Таке суттєве падіння ціни у департаменті «Аналітика» ОРСП «Шувар» пов’язують зі збільшенням імпорту цієї продукції та стабілізацією попиту.

Читати за темою: Фермер вперше передав врожай томатів в заставу за аграрною розпискою

Введення карантину спровокувало ажіотажний попит на продукти харчування в Україні, він дуже швидко перекинувся на овочі «борщового набору». По моркві, буряку та капусті вдалось втримати ціни, бо вся ця продукція є у сховищах українських фермерів. А от із картоплею та цибулею ситуація розвивалась по-іншому.

«Картоплю ми імпортували весь сезон, тому зростання попиту на фоні зростання курсу іноземної валюти одразу спровокувало підняття ціни на цю продукцію. Дуже схожа ситуація була і на ринку цибулі: до середини березня ми її активно експортували, а одразу після введення карантину вимушені були завозити з країн ЄС, тому що залишків в українських сховищах виявилось недостатньо для того, щоб задовольнити ажіотажний попит. Сьогодні українські трейдери продовжують імпортувати картоплю та цибулю, тоді як попит помітно знизився. Відповідно, і ціни почали просідати», — коментує ситуацію керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Станом на 9 квітня на майданчику ринку «Шувар» картоплю можна купити за ціною 7-9 грн/кг, цибуля коштує 13-14 грн/кг, білоголова капуста коштує 4,5-5,5 грн/кг, приблизно стільки ж коштує буряк. Морква залишається найдешевшою складовою «борщового набору», її на «Шуварі» продають за ціною 3,5-5 грн/кг.

«За період зберігання суттєве зростання ціни було зафіксоване тільки по цибулі: з вересня ціни на неї зросли в 1,5 рази. Ціни на всі інші складові «борщу» майже не змінились, а картопля, в порівнянні з вереснем 2019 р., навіть подешевшала на 20%», — зазначається у повідомленні.

Онлайн-асистент фермера сайт Kurkul.com продовжує досліджувати український аграрний ринок та ділитись результатами з вами. Настав час підвести підсумки та поглянути, як змінились фермери в Україні за останні роки.

Якщо вам цікаво, скільки земель обробляють фермери в Україні, якими напрямками вони займаються і в яких регіонах працюють, скільки з них займаються тваринництвом, переходьте за посиланням та заповнюйте анкету.

Виконано за допомогою Disqus