Україна перейшла з експортера цибулі в імпортера

15 травня 2020 249 0
Україна перейшла з експортера цибулі в імпортера
kurkul.com

По березень Україна активно експортувала цибулю до Молдови, Румунії та Іраку, але вже у квітні обсяг експорту різко зменшився. Натомість майже в 3 рази збільшився імпорт. Протягом квітня в Україну було ввезено в 10 разів більше цибулі, ніж вивезено. Повідомляє SHUVAR.info.

Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар», гуртового ринку, коментує цю ситуацію тим, що імпортувати продукт почали відразу, як ціни зросли майже в 2 рази.

«Проте, не можна вважати експорт головною причиною здорожчання, скоріше за все такі цінові гойдалки пов'язані із несистемним відношенням до продажів з боку українських фермерів. Виробники, помітивши підвищений експортний попит, вирішили притримати певні обсяги цибулі й тим самим створили «вікно» для імпорту. Сьогодні наша цибуля вимушена конкурувати із продукцією виробників Польщі, Голландії та навіть із ранньою цибулею виробництва Узбекистан. Ціни, звичайно, досить швидко знов впали», – зауважила Тетяна Гетьман.

Також, вона повідомила, що експорт українського продукту протягом останніх 4 років зростає, завдяки напрацьованим бізнес-стосункам із зовнішніми покупцями.

За даними департаменту «Аналітика», у березні на майданчику ринку «Шувар» було продано понад 2 тис. т цибулі, у порівнянні із лютим це на 40% більше. Найвища ціна в березні цього сезону була 18-20 грн/кг, а протягом квітня завдяки збільшенню імпорту, цибуля в Україні подешевшала в 1,5 рази. Станом на середину травня 2020 р. на майданчику ринку «Шувар» цибуля врожаю 2019 р. продається за ціною 12-13 грн/кг.

Читати за темою: Українські овочівники збільшать площі під цибулею на 30%

Виконано за допомогою Disqus