Bayer сплатить $39,5 млн за скасування позовів щодо реклами Раундапу

10 квітня 2020 56 0
Bayer сплатить $39,5 млн за скасування позовів щодо реклами Раундапу
gmo.geneticliteracyprojectBayer сплатить $39,5 млн за скасування позовів щодо реклами Раундапу

Компанія Bayer погодилася виплатити $39,5 млн, щоб зняти звинувачення проти компанії Monsanto у введенні в оману споживачів щодо реклами Раундапу та його безпечності для людей і тварин. Про це пише SuperAgronom.com, з посиланням на bloomberg.com.

Відповідну угоду було укладено в окружному суді м.Канзас-Сіті (США).

Одним з результатів угоди стало те, що з супровідної інформації (етикетка та інструкція) в препараті Раундап вилучать слова про те, що гліфосат впливає лише на рослинні ензими. Річ у тім, що споживачі виступили зі звинуваченням у тому, що хімічний вплив препарату на ензими виявлено у людей і деяких видів тварин. Вони припустили, що гліфосат уражує ензими людей і тварин, які підтримують імунну систему, сприяють травленню і мозковій активності, ставлячи під сумнів твердження Monsanto про те, що діюча речовина уражує лише рослинні ензими.

Крім того, наразі проти компанії Bayer подано близько 13 тис. позовів зі звинуваченням у тому, що Раундап викликав рак у його користувачів. У свою чергу Bayer заперечує канцерогенність гліфосату.

Після того, як компанія Bayer програла три процеси в Каліфорнії на загальну суму $191 млн, вона погодилася відкласти розгляд інших судових справ щодо Раундапу, щоб провести додаткові переговори. Було відкладено щонайменше півдесятка судових справ, розгляд яких був запланований на перший квартал року.

З червня 2018 р., коли компанія придбала Monsanto, акції Bayer подешевшали на 47% через зростання втрат внаслідок судових процесів і збільшення кількості нових позовів. Втім, наразі акції компанії почали зростати в ціні з огляду на перспективи досягнення мирних угод з позивачами найближчим часом. Прогнозується, що такі угоди обійдуться компанії у $10-12 млрд.

Читати за темою: Syngenta, Bayer та BASF стабільно лідирують на світовому ринку ЗЗР

Виконано за допомогою Disqus