Фермерам порадили сервіс, що спрощує оформлення аграрних розписок

13 квітня 2020 60 0
Фермерам порадили сервіс, що спрощує оформлення аграрних розписок

Сервіс Feodal.Оnline суттєво спрощує процес оформлення аграрної розписки та дозволяє попередити випадки шахрайства. Про це йдеться у спецпроекті «Аграрна розписка для фермера, нотаріуса, кредитора — інструкції зі швидкого оформлення» на Kurkul.com.

Аграрну розписку отримати просто і швидко. Але за однієї умови: земельні ділянки, які обробляються фермером, мають бути офіційно оформлені (внесені в Державний реєстр речових прав). Просто укладеного договору оренди замало.

На думку засновник сервісу Feodal.Оnline Андрія Дем’яновича, малі і середні фермери часто мають проблеми з обліком земельного банку. В кращому разі такі записи роблять у таблиці Excel, в гіршому — в блокноті або в голові.

«Для таких фермерів величезною проблемою є оперативне збирання реєстраційних номерів запису про інше речове право. А сервіс Feodal.Оnline швидко в цьому допоможе. Потрібно лише зайти на сайт, зареєструватися, обвести конкретне поле. Далі сервіс автоматично отримає з кадастру всі потрібні відомості про земельні ділянки. Фермеру залишається лише експортувати дані з сайту в таблицю Excel та відсортувати ділянки по коду своєму ЄДРПОУ. На формування такої таблиці для кредитора фермер витратить не більше 10 хвилин», — зазначає Андрій Дем’янович.

Найшвидша процедура отримання кредиту під аграрну розписку з моменту звернення до видачі коштів становить 1 тиждень, а найдовша триває до 4 тижнів. Багато факторів впливають на оперативність цього процесу, наприклад, як швидко бухгалтер готує документи та надає відомості потрібні для заповнення аграрної розписки.

До оформлення аграрної розписки можна підготуватися, створивши файл із переліком земельних ділянок або об’єктами забезпечення для завантаження даних у реєстр. При створенні розписки нотаріус імпортує заповнений вами файл у систему на пакетній основі, що значно заощадить час на підготовку розписки до реєстрації. Для цього потрібно зареєструватися на сервісі Feodal.Оnline.

Процес отримання аграрної розписки виглядає так:

  • Зустріч із кредитором. Представник банку, іншої фінансової установи, дистриб'ютор (ЗЗР, посівного матеріалу, техніки) разом із фермером домовляються про предмет угоди. Це можуть бути як кошти, так і пальне, насіння.
  • Юридична фіксація домовленостей у нотаріуса, який є реєстратором аграрної розписки. Перелік таких нотаріусів міститься на сайті ДП «Аграрні реєстри».

Виконано за допомогою Disqus