Реклама
Аудит землі з сервісом Feodal.Online: як убезпечити свій головний актив?

Аудит землі з сервісом Feodal.Online: як убезпечити свій головний актив?

19 березня 2020 2099 0

На ринку України вже другий рік працює автоматизований онлайн-сервіс Feodal.Оnline. Цей ресурс став надійним помічником для фермерів та великого агробізнесу з отримання й моніторингу відомостей про земельні ділянки. Нещодавно розробники Feodal.Оnline презентували нову опцію у сервісі — публічну підписку на отримання інформації за кодом ЄДРПОУ або ІПН.

Як і навіщо фермеру робити аудит землі?

Feodal.Оnline — це веб-ресурс, за допомогою якого можна проводити автоматичний аудит земельних ділянок.

Після реєстрації на сайті керівник, «земельник» чи будь-який користувач може ввести в запит на сайті будь-який перелік кадастрових номерів земельних ділянок, які обробляє конкретне підприємство. Якщо кадастрових номерів немає, то можна навіть просто намалювати поле на карті, враховуючи найближчі орієнтири. А онлайн-сервіс відразу обробить всю необхідну інформацію та подасть її для користувачів у зручному форматі. Єдина вимога — наявність доступу до мережі інтернет.

Feodal.Оnline повністю автоматизований — це означає, що фермеру чи земельнику не треба освоювати «космос», носити коньяк (чи щось інше) у місцеві управління Держгеокадастру і тижнями чекати вердиктів в не зручному форматі.

Сервіс готує відомості про ділянки швидко та у великому обсязі, а ще візуалізує дані у зручному форматі.

Також автоматизований сервіс дає можливість налаштувати автоматичне оновлення, наповнення інформації у 1С та ГІС. Розробники також розповідають про можливість інтегрувати дані з цього онлайн-сервісу в інші додатки, якими вже користується підприємство.

Зрештою, у Feodal.Оnline зручний та зрозумілий інтерфейс, адаптований для всіх пристроїв, та цілодобова підтримка користувачів сервісу.

А віднедавна розробники сервісу Feodal.Оnline презентували користувачам зручну функцію — витяг ДРРП/Пошук по ЄДРПОУ або ІПН. Тобто за кілька кліків можна легко дізнатися та відстежити інформацію про кількість земельних ділянок, їхню площу, кадастрові номери та візуалізоване місцезнаходження, що є у розпорядженні будь-якої юридичної або фізичної особи  згідно офіційних даних Мін’юсту у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП).

Для цього достатньо створити список для моніторингу за конкретним кодом ЄДРПОУ — унікальним ідентифікаційним номером юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій або ІПН - індивідуальним податковим номером фізичної особи.

Витяг ДРРП /Пошук по ЄДРПОУ або ІПН: коротка інструкція для користувача

У панелі керування Feodal.Оnline користувач натискає кнопку «Витяг ДРРП/Пошук по Єдрпоу/ІПН», потім створює назву групи для зручності використання та подальшого пошуку. Далі — обирає інформацію про роль коду ЄДРПОУ для конкретної юридичної особи.

Андрій Дем’янович, засновник сервісу Feodal.online

Онлайн-сервіс дає можливість знайти інформацію за кодом разово або ж відстежувати зміни протягом дня, одного-двох тижнів чи навіть кварталу.

«Частота моніторингу груп ДРРП не впливає на вартість підписки  для користування додатковим функціоналом “Витяг ДРРП/Пошук по ЄДРПОУ/ІПН”сервісом. Але для аграрія матиме важливу роль динаміка зміни земельного банку. Тобто засновник чи власник фірми може поставити на моніторинг номер ЄДРПОУ будь-якої компанії. Так він зможе побачити, якщо раптом хтось без його відома перереєстровує земельні паї, що в Україні буває досить часто», — пояснює засновник сервісу Feodal.Оnline Андрій  Дем’янович.

Після того користувач сервісу натискає кнопку «Створити» — за кілька хвилин Feodal.Оnline оновить і покаже потрібну інформацію.

Відтак у загальному списку може бути велика кількість груп, тобто, скажімо, пошукових запитів за кодом ЄДРПОУ або ІПН.

Отже, будь-яка група, яку шукав користувач за визначеним номером, матиме інтегровану карту. Така карта одночасно містить фізичні дані місцевості з супутника та межі земельних ділянок відповідно до Публічної кадастрової карти України. Ділянки, що «закріплені» за конкретним кодом ЄДРПОУ або ІПН, для зручності будуть позначені червоною круглою відміткою.

Нижче користувач отримає зведену інформацію земельного банку конкретної юридичної особи — розміщення кожної земельної ділянки згідно з кодом адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ), назва населеного пункту, де розташована земля, загальна площа та кількість земельних наділів, якими розпоряджається юрособа.

Feodal.Оnline надає інформацію також про ті ділянки, що є у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно, але відсутні у Публічній кадастровій карті України. Такі дані будуть подані як перелік кадастрових номерів. 

Також у групі з’являться адреси нерухомого майна, що числиться за запитуваним кодом ЄДРПОУ, наприклад, склади чи інші активи агрофірми.

«Ділянки, яких немає на Публічній кадастровій карті, а отже, і в реєстрі Держгеокадастру, — своєрідний ризик для фермерів. Треба максимально швидко забезпечувати їхню наявність в реєстрі Держгеокадастру з вірними кадастровими номерами для уникнення рейдерських захоплень. Схема виглядає зазвичай так: є земельні ділянки з державними актами з вказаними кадастровими номерами. Фермери, як показував досвід у 2014-2016 рр., реєстрували договори оренди на ділянки (в спеціальному розділі ДРРПНМ), яких немає в базі Держгеокадастру, тобто без об’єкту оренди. У випадку, якщо ці земельні ділянки будуть таки завантажені в реєстр Держгеокадастру їм можливо буде автоматично присвоєно порядкові кадастрові номери і відповідно інші речові права (права оренди) не будуть пов’язані з цими ділянками. У випадку рейдерської “подвійної реєстрації” прав оренди на одну й ту саму земельну ділянку, але з різними кадастровими номерами в різних реєстріх виникне спір, який скоріш “зависне” в судовому порядку на роки. », — розповідає експерт.

Ще важливо, що всю зведену інформацію користувач Feodal.Оnline може експортувати для подальшого користування у форматі Microsoft Excel.

Навіщо робити аудит земельних ділянок?

Сервіс Feodal.Оnline з розширеним функціоналом ідеально підійде для аудиту власного земельного банку та перевірки роботи підлеглих для власників аграрного бізнесу. Ще буде корисним для спостереження за земельними банками конкурентів.

«У першу чергу такі можливості будуть дуже цікаві директорам агропідприємств — для загальної оцінки земельного банку, керівникам відділів землевпорядкування — для організації злагодженої роботи всіх спеціалістів. Ще нові можливості корисні для юристів агрофірм — так стає легше контролювати конкурентів та вчитися передбачати їхні дії. Моніторинг за кодом ЄДРПОУ також можуть використовувати і бухгалтери для того, щоб звіряти дані для оперативної подачі змін до декларації платника єдиного податку», — розповідає Андрій Дем’янович.

А для контролю за змінами власників земельних ділянок завжди є в нагоді стандартний функціонал Feodal.Оnline на основі даних з реєстру Держгеокадастру

ТОП-3 причини, навіщо робити аудит землі 

Головний меседж сервісу Feodal.Оnline: «Наведи лад у себе на полі та побач землі свого конкурента за один клік». 

Причина перша. Аудит земельних ділянок, які обробляє підприємство, особливо цінний напередодні відкриття ринку землі в Україні.

За словами засновника сервісу Андрія Дем’яновича, назва Feodal чітко передає ідею цього проекту: феодал — землевласник, який несе відповідальність за розквіт своїх володінь. А хороший господар завжди піклується про порядок на своїй землі. 

Читати також: Андрій Дем’янович: Можете спати спокійно ― Феодал повідомить про загрозу вашим гектарам

Причина друга. Деяким аграріям може помилково здатися, що такий сервіс, відкриваючи більше інформації про компанії, може нашкодити бізнесу в умовах рейдерських захоплень землі. Однак, на думку засновників та перших клієнтів Feodal.Оnline, більше ризикують ті, хто залишається “сліпими” в тіні.

«Найкраще убезпечити себе від рейдерів  — контролювати свої земельні масиви, шукати, де господарство могло «дати слабину» і виправляти це. Зареєструвати договори оренди, оформляти спадщину на законних спадкоємців та узаконювати з ними стосунки, закривати «діри» у своїй «шахматці». Інакше фермер собі ніяк не допоможе», — каже Андрій Дем’янович.

Причина третя. Автоматизований сервіс аудиту земельних ділянок Feodal.Оnline допоможе аграріям швидко підготувати інформацію про земельні ділянки для оформлення аграрної розписки. Адже він наділений усім потрібним функціоналом зі збору та підготовки потрібної інформації.

Отож, контроль, оптимізація, раціональне використання головного ресурсу українських фермерів — землі — упевнено стає запорукою комфортного бізнесу та успіху.  Важливо завжди «тримати руку на пульсі» та вчасно реагувати на виклики ери діджиталізації.

© Катя Капустіна, 2020 р. Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою