Україна вперше експортувала насіння високопродуктивного рису

16 квітня 2020 234 0
Україна вперше експортувала насіння високопродуктивного рису
pixabay.com

Інститут рису НААН України вперше відправив до Казахстану партію із 40 тонн рисового насіння сортів Фагот і Червоний. Повідомляє newday.kherson.ua.

Цю угоду херсонські науковці вважають дуже перспективною заявкою на подальше співробітництво з Казахстаном. 

Зазначається, що площа рисових плантацій у Казахстані становить близько 100 тис. га, і аграрії зацікавлені у впровадженні високопродуктивних сортів. Чверть з експортної партії становило насіння нових сортів рису Фагот і Червоний, над виведенням яких скадовські селекціонери працювали майже десятиріччя.

«Фагот — сорт ранньостиглий, і його врожай можна збирати уже на початку вересня, «випередивши» затяжні осінні дощі. До того ж, його зерна крупні, а врожайність сягає 9 т/га. Інший сорт Червоний назвали так через червонуватий колір його зерен. Але перевага цього творіння науковців не в кольорі, а в користі для здоров’я. Такий рис можна вживати в їжу не шліфованим, і це дозволяє зберігати в кожній зернині повний набір амінокислот та рослинного білку, який засвоюється людським організмом на 98%. Для порівняння: у звичайному шліфованому рисі його в п’ять-шість разів менше», — йдеться в повідомленні.

Втім, нові сорти рису вітчизняної селекції будуть вирощувати не лише в Казахстані, а й на українських полях. Директор Інституту рису Володимир Дудченко розповів, що цьогоріч Фагот висадять на 100 га плантацій Скадовського й Каланчацького районів, а Червоний — на 20 га у Каланчацькому районі. Загалом же інститут і його підсобне господарство цьогоріч відводять під вирощування рису 800 га своїх угідь.

Читати за темою: 10 секретів вирощування ріпаку від КВС-УКРАЇНА

Виконано за допомогою Disqus