На Чернігівщині масово гинуть бджоли

16 квітня 2020 2938 0
На Чернігівщині масово гинуть бджоли
Facebook

В Срібнянському районі на Чернігівщині зафіксовано масовий мор бджіл. У загибелі комах місцеві пасічники звинувачують аграріїв, які вносять агрохімікати на поля неподалік. Про це на сторінці у Facebook пише газета «Срібнянщина».

На пасіці Юрія Вовнянка з Сокиринець, яка налічує понад сто бджолосімей, склалася катастрофічна ситуація. Майже тиждень тут масово гинуть бджоли. В цей період, коли сім’ї мали б інтенсивно розвиватися, загинула майже половина льотних бджіл.

Причиною загибелі пасічники називають отрутохімікати, якими обробляються поля навколо Сокиринець.

З різних причин, серед яких Юрій Вовнянко називає і карантин, зразки загиблих бджіл на аналіз не подавалися, хоч зробити це ще не пізно. Не було жодних звернень в правоохоронні органи, до місцевої влади та органів Держпродспоживслужби. Тому називати навіть можливого винуватця поки що немає достатніх підстав.

За даними Facebook-спільноти «Бджоли проти хімії/Bees against chemistry», за останній тиждень випадки отруєння та загибель бджіл зафіксовано в Новгородському районі на Кіровоградщині та Болградському районі на Одещині. Про випадки мору бджіл також повідомляють пасічники Вінницької, Чернівецької, Хмельницької, Рівненської, Миколаївської, Івано-Франківської та Полтавської областей.

Виконано за допомогою Disqus