На Чернігівщині розводять безвірусні сорти картоплі

16 квітня 2020 4175 0
На Чернігівщині розводять безвірусні сорти картоплі

Працівники наукового відділу НВО «Чернігівеліткартопля» висадили пробіркові рослини картоплі в єдину в Україні промислову гідропонну теплицю для отримання безвірусних мінібульб різних сортів. Про це йдеться на сайті golos.com.ua.

Цьогоріч працівники наукового відділу НВО «Чернігівеліткартопля» висадили рослини in vitro (пробіркові рослини картоплі) в єдину в Україні промислову гідропонну теплицю для отримання безвірусних мінібульб різних сортів картоплі. Через п’ять років буде елітна картопля, без хвороб і вірусів.

«Так, як ми, не тільки в Україні, а й навіть іноземці не роблять. Різниця полягає в тому, що традиційна технологія дає один урожай мікробульб, а наша — декілька. При традиційній з одного ростка знімають 5-6 бульб, а у нас — 23-25. Між двома шарами плівки утворюється павутина кореневої системи, з якої, як ото огірки з гудини, треба періодично знімати бульбочки. Між плівками ще й спеціальний поживний розчин, який ми виготовляємо самі. Точніше — три розчини: на різні етапи росту», — розповідає генеральний директор НВО «Чернігівеліткартопля» Ігор Шкурко.

Зазначається, що компанія заклала для вирощування еліти різні сорти, є серед них і їх власні: Панянка, Зоряна, Сувенір чернігівський та Нагорода.

Виконано за допомогою Disqus