Через брак вологи аграрії пересівають поля

24 квітня 2020 729 0
Техніка на полі «Торгового Дому «Агромир»
Kurkul.comТехніка на полі «Торгового Дому «Агромир»

Цьогорічв господарстві «Торговий Дім «Агромир» планували посіяти близько 1,8-1,9 тис. га озимої пшениці та 1,2 тис. га озимого ріпаку. Однак, через аномальні погодні умови, довелося пересівати 400 га озимого ріпаку пшеницею. Про це йдеться у спецпроекті «Ситуація на полях та прогнози врожаю 2020: якою видається весняна посівна в Україні» на Kurkul.com.

«Дощі пройшли 10 серпня (20 мм). Почали сіяти ріпак 15 серпня, потім зупинилися, так як далі були дрібні дощі. Після цього засіяли вже на початку жовтня, сподівалися, що підуть дощі, але перші опади (5 мм) випали у кінці грудня. Довелося пересівати не тільки в Одеській області. Така ж ситуація з вологою була і у Херсоні, і у Вінниці, проте рясного дощу немає і по сьогоднішній день», — розповідає засновник компанії «Торговий Дім «Агромир» Георгій Феодоріді

Завдяки теплій зимі, культури продовжували вегетувати та добре перезимували, однак неприємним сюрпризом для компанії стали весняні приморозки до -11°C.

«Скоріш за все, що 300 га озимого ріпаку будемо пересівати. Але ми поки не сіємо, чекаємо дощу. Якщо його не буде, то буде пар. Ріпаку близько 50% піде, а ось щодо пшениці поки сказати складно. Напевно втрати будуть на рівні 30%», — додав він.

На думку Георгія Феодоріді, минулорічної врожайності чекати не варто. Якщо у 2019 р. у господарстві зібрали пшениці по 5,3-6 т/га, то у поточному сезоні більше 4 т/га навіть не очікують. 

«Кліматичні умови кардинально помінялися з 2011 р., після землетрусу в Японії. З того моменту сільгоспвиробники зіштовхуються з посухами такого рівня. На півдні Одеси вони вже третій рік поспіль. Саме тому місцеві аграрії частіше роблять ставку на озиму пшеницю: вона більш витривала і стійка до примх природи», — повідомив він.

Читайте також: На Вінниччині зафіксували критично низький рівень вологи у ґрунті

Виконано за допомогою Disqus