Фермери Полтавщини розширюють площі під кукурудзою та соняшником

24 квітня 2020 569 0
Фермери Полтавщини розширюють площі під кукурудзою та соняшником
Kurkul.com

Озимі культури не користуються широкою популярністю серед аграріїв Полтавщини. У 2020 році вони зменшили площі посівів під ними на 2,4%, а відтак усього посіяли трохи більше 248 тис. га. Наразі аграрії області розширюють площі під кукурудзою та соняшником. Про це розповів керівник фермерського господарства «Рубін» Олександр Незнарадько у спецпроекті «Ситуація на полях та прогнози врожаю 2020: якою видається весняна посівна в Україні» на Kurkul.com.

В господарстві обробляють усього 50 га ріллі,у 2020 р. половину цієї площі займає озима пшениця селекції KWS. А решту площ у другій половині травня засіють соєю.
Господарство вже 6-й рік працює за технологією no-till, яка дозволяє ефективно зберігати вологу в ґрунті. Саме завдяки цьому озима пшениця більш стійко перенесла нестачу вологи минулої осені та цієї весни.

«Ситуацію щодо опадів на своїх полях я б не назвав надто критичною: їх мало, але мульча на поверхні дозволяє утримувати вологу. Попередником була соя. Сіяв пшеницю доволі пізно для нашого регіону — 25-26 жовтня. При посіві вніс по 150 кг/га діамофоски. Сходи отримав хороші і в зиму вона увійшла в непоганому стані у фазі кущення», — сказав фермер.

Олександр Незнарадько додав, що загалом у Полтавській області торік із травня по вересень випало лише 40 мм опадів.

Сильної шкоди озимій пшениці цьогоріч завдали весняні приморозки. Зокрема, 1 квітня температура опустилася до -10 °C, проте «подушка» із пожнивних решток не захистила рослини від дії морозу. Скоріше навпаки: у великій кількості решток пшениця більше примерзла, ніж на ґрунті.

«Зараз озима пшениця відновлюється і, в принципі, виглядає досить непогано. Тепер чекаємо потрібну фазу розвитку та стабільні температури, аби провести захисні обробки», — розповів Олександр Незнарадько.

Торік у господарстві вдалося зібрати по 6 т/га пшениці, відтак у 2020 р. аграрій планував отримати приблизно такий урожай. А от на сою, судячи з прогнозів погоди, фермер не розраховує. Адже ця вимоглива до вологи культура в умовах Полтавщини протягом останніх трьох років давала лише по 1,5 т/га.

«У регіоні сої стало менше. Розширюються площі під кукурудзою і соняшником», — підсумував аграрій.

Виконано за допомогою Disqus