В Україні зберігається низький рівень зволоження

23 квітня 2020 183 0
В Україні зберігається низький рівень зволоження
Kurkul.com

Протягом другої декада квітня спостерігались температурні контрасти, холодні ночі та високі денні температури. Період виявився теплішим від першої декади квітня, менш сонячним та більш щедрим на опади. Хоча ці опади не змогли кардинально виправити ситуацію з нестачею вологи. Про це повідомляє сервіс агропогоди «Метео Фарм».

Найбільша кількість опадів 10-14 мм випала в Сумській, Чернігівській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській областях. Найменше опадів 3 мм випало у Львівській, Рівненській, Хмельницькій областях.

Основна маса опадів випала протягом 13-15 квітня. 14-15 квітня українці могли спостерігати за вікном не лише опади у вигляді дощу, а й у вигляді мокрого снігу. Якщо порівнювати ситуацію з опадами за той же період 2019 р., то цьогоріч вологи значно менше.

Середньодобова температура повітря другої декади квітня на Півночі знаходилась в межах +7…+8 °С, в Східних та Центральних областях +8…+9 °С. На Заході середньодобова температура повітря коливалась від +8 до +10 °С, в Південних областях +10…+11 °С.

Максимально температура повітря підіймалась до +24 °С в Одеській області. Також відзначились високими температурами +21…+22 °С Київська, Житомирська, Волинська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Вінницька, Дніпровська та Кіровоградська області.

Максимально температура підіймалася в центральних, західних та північних областях 13 квітня. На Сході 14 квітня, в південних областях максимальні температури зафіксовано 17 квітня. Мінімально температура до -4 °С опускалася в Чернівецькій області, на решті території мінімальні температури знаходились в межах -3…-1 °С.

Мінімальну температуру зафіксовано в південних та центральних областях 11-12 квітня. На Сході прохолоднішою добою виявилось 13 квітня, в північних та західних областях мінімально температура опускалась 15 квітня.

Середньодобова температура ґрунту на території усієї України була в межах +7…+11°С, в Одеській області досягла +12°С. Мінімальна температура ґрунту опускалась до -1°С в Донецькій області. Досягала 0 °С в Київській, Хмельницькій та Черкаській областях, на решті території мінімальна температура ґрунту перебувала в межах +1…+2 °С.

Найнижчий рівень зволоження ґрунту 15-19% на Півдні, а також в Хмельницькій, Чернівецькій, Вінницькій, Кіровоградській та Черкаській областях. Краще зволожені землі 23% в Сумській області. Дефіцит вологи продовжує панувати на всій території України, з кожним днем він зростає. Прослідкувати рівень зволоження за один і той же період 2019 та 2020 рр. можна розглянувши графік.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 19°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

60%