Україні необхідно змінити стратегію розвитку агросектору — депутат

26 квітня 2020 255 0
Україні необхідно змінити стратегію розвитку агросектору — депутат
Kurkul.com

Обвал світового ринку нафти може спровокувати зниження цін та скорочення попиту. Україні слід переглянути стратегію розвитку агросектору і зробити ставку на переробку аграрної сировини. Про це розповів народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, член депутатської групи «За майбутнє» Іван Чайківський у коментарі AgroPolit.com.

«Ми бачимо, що рекордне зниження світових цін на нафту вже цього року може обернутися скороченням попиту, а відтак і зниженням цін. Тобто значна частина нового врожаю опиниться на внутрішньому ринку. І тут постає питання — що з нею робити? Переробляти, але як, коли не вистачає переробних потужностей?», — зазначив Іван Чайківський.

За його словами, щорічний урожай становить близько 70 млн т зернових та 20-25 млн т олійних культур. Споживання у середині країни – 20 млн т та 14 млн т олійних, тобто сумарно трохи більше 34 млн т. Тож решта, 55-61 млн т, щороку іде на продаж. Однак це відбувалося до кризи, тож зараз, через зменшення попиту, на внутрішньому ринку може бути більше зернових.

«У найближчі роки влада та бізнес мають прикласти максимум зусиль, аби перезапустити внутрішню переробку зернових та розвивати тваринництво. Це збільшить доходи виробників і зменшить залежність від імпорту. Для створення більшої додаткової вартості української продукції сьогодні державі та виробникам варто спрацювати командно, розвиваючи максимально «українське», — підсумував він.

Читайте також: Представлено шляхи регулювання ціни продтоварів на час карантину

Виконано за допомогою Disqus