Фермери Черкащини відмовляються від озимих

27 квітня 2020 7613 0
Фермери Черкащини відмовляються від озимих
Kurkul.com

У підприємстві «Аскольд-Агро» Жашківського району Черкащини відмовляються від озимих: озима пшениця займає близько 5%, а ячмінь —  лише 2%. Основна причина — низька врожайність і мала рентабельність цих культур в умовах регіону. Про це розповів агроном господарства із захисту рослин Дмитро Маляр у спецпроекті «Ситуація на полях та прогнози врожаю 2020: якою видається весняна посівна в Україні» на Kurkul.com.

За словами менеджера зі збуту компанії BASF Олександра Беліка, аграрії Черкащини зіштовхнулися з проблемами із забезпеченням вологою під час осінньої посівної та в зимово-весняний період, як і на переважній території України. Посіви озимих перезимували відносно добре, але нині зріджені і теж були уражені весняними приморозками. Зрештою, багато хто з аграріїв усе частіше відмовляються від озимих на користь, наприклад, кукурудзи.

«Пшениця і ячмінь — це дві найменш рентабельні культури. Вони потребують великих капіталовкладень на рівні 25-27 тисяч грн на гектар. І навіть при врожайності 5,5 т/га наше підприємство може тільки «вийти в нуль». А цього року за відсутності опадів невідомо, чи вдасться хоча б повернути витрачені інвестиції на вирощування озимих», — зазначив Дмитро Маляр.

Читати за темою: АгроЕкспедиція Посівна 2018. Черкащина: Дніпро, Аскольд-Агро та Батьківщина Шевченка

Такі витрати на вирощування озимих частково пояснює потужна система живлення.

Донедавна «Аскольд-Агро» вдавалося збирати по близько 6,8 т/га озимої пшениці та по 7,2 т/га озимого ячменю. Урожайність цього року, за прогнозами агронома, повністю залежатиме від опадів та температурних режимів.

«Зараз стан озимої пшениці можна оцінити як задовільний. Але якщо протягом весни-літа не буде дощів, то, однозначно, стан посівів буде незадовільний. Останні морози дещо  підморозили рослини, але зараз вони вже випускають нормальне зелене листя», — констатував Дмитро Маляр.

Ставку підприємство на Черкащині робить, в основному, на кукурудзу та сою — ці культури займають по 65% і 30% відповідно. Щоб виростити 1 га кукурудзи в агрофірмі витрачають близько 27 тис. грн. У сою доводиться інвестувати по близько 23,5 тис. грн на гектар щосезонно. Але в попередні роки «Аскольд-Агро» збирав по 10,8 т/га кукурудзи і 2,8 т/га сої.

Ше у сівозміну підприємства раніше входили соняшник і цукровий буряк. Проте, з огляду на агрокліматичну ситуацію, від цих культур у 2020 році вирішили відмовитися.

Виконано за допомогою Disqus