Експерти порекомендували ЗЗР для ріпаку дозволені в ЄС

29 квітня 2020 50 0
Експерти порекомендували ЗЗР для ріпаку дозволені в ЄС
Kurkul.com

Вітчизняним аграріям, що вирощують ріпак, доводиться дотримуватися норм та обмежень, введених для експорту сільгосппродукції в ЄС та не використовувати ЗЗР зі вмістом хлорпірифосу. Про це йдеться у блозі «Інсектицидний захист озимого ріпаку без хлорпірифосу. Поради від FMC» на SuperAgronom.com.

Нюансом сезону-2020 є те, що сільгосппродукцію на експорт до країн ЄС перевірятимуть відповідність вмісту максимально допустимих залишків від використання при вирощуванні препаратів, зокрема й тих, до складу яких входять діючі речовини хлорпірифос і хлорпірифос-метил. 

Проте сучасна інтенсивна технологія вирощування ріпаку озимого неможлива без застосування пестицидів. У тому числі й без інсектицидного захисту, адже на посівах ріпаку може активно харчуватися до 50 видів шкідників, що завдають неабияких збитків майбутньому урожаю.

Експерти компанії FMC порадили інсектициди, які мають у своєму складі діючі речовини, що не мають обмежень у застосуванні в Європі.

«Такими інсектицидами у портфелі компанії FMC є Данадим® Стабільний та Данадим® Мікс, які мають системні та контактні властивості, інсектицид Фуфанон®, який має потужну фумінаційну дію, що важливо особливо для захисту від прихованохоботника та інсектицид Вантекс®, який є найновішим та найактивнішим піретроїдом, що відповідає усім вимогам ЄС щодо безпеки та охорони наколишнього середовища», — зазначають експерти.

Виконано за допомогою Disqus