Експерти порадили, як захистити соняшник та кукурудзу від амброзії

6 травня 2020 2288 0
Експерти порадили, як захистити соняшник та кукурудзу від амброзії
Kurkul.com

Амброзія полинолиста є карантинним бур'яном, який у посівах сільгоспкультур здатний суттєво знизити урожайність. Найбільшу проблему амброзія становить для кукурудзи та соняшнику. Про це йдеться у матеріалі «Амброзія полинолиста: є проблема, є і рішення. Ефективні заходи боротьби» на SuperAgronom.com.

Як зазначають експерти FMС, найбільшу проблему амброзія становить саме у посівах соняшника, оскільки і культура, і бур'ян відносяться до однієї ботанічної родини (айстрові) та є широколистими дводольними. Тому захистити посіви соняшнику від амброзії без фітотоксичного впливу на саму культуру зазвичай дуже складно.

У випадках, коли поле засмічене амброзією і є потреба сіяти на ньому соняшник, фахівці рекомендують використовувати технологію Express із застосуванням гербіциду Експрес® виробництва комапнії FMC у максимально дозволеній нормі 50 г/га + ПАР Тренд® 0,3 л/га у фазу 2-8 листків культури та висівом стійких гібридів соняшника.

Оскільки кукурудза є ярою культурою, амброзія зазвичай сходить разом з нею, а тому може бути добре проконтрольована ґрунтовими гербіцидами та гербіцидами по вегетації. На кукурудзі можна працювати препаратами із д.р. 2,4-Д, оптимально поєднувати їх з нікосульфуроном.

«Наприклад, гербіцид Нікіт® у нормі 0,2 л/га (нікосульфурон) добре підійде для створення бакової суміші, оскільки сумісний із більшістю гербіцидів, не має обмежень у сівозміні для використання та може застосовуватися в широкому діапазоні фаз розвитку кукурудзи — від 3 до 10 листків», — додають експерти.

Щоб боротьба з амброзією була дійсно ефективною, необхідно провести гербіцидний захист вчасно. Найважливіше — не дозволяти амброзії вегетувати до цвітіння і прибрати її з поля якомога раніше. Експерти радять провести обробку у найбільш чутливу фазу розвитку — перша пара справжніх листків.

Виконано за допомогою Disqus