Фермери можуть втратити 4 млн грн при неправильній ферментації силосу

13 травня 2020 135 0
Фермери можуть втратити 4 млн грн при неправильній ферментації силосу
Kurkul.com

Порушення технології ферментації силосу може призвести до втрат крохмалю та цукру — вони подекуди можуть сягати аж 10-15% від маси силосу. Про це йдеться у матеріалі «Консерванти для силосу — все, що треба знати» на Kurkul.com.

Про консерванти для силосу та як за їхньою допомогою отримати повноцінний корм для худоби і навіть зекономити на цьому розповів співзасновник групи компаній «Агро Експерт» Леонід Яременко.

«Досвідчені фермери кажуть, що третину поживної цінності корму можна втратити, починаючи зі збирання врожаю й до моменту роздачі його тваринам. Тому надзвичайно важливо уникати помилок, які дорого коштують», — зазначив експерт.

Якщо під час заготівлі силосу були допущені помилки, то, однозначно, фермер матиме як очевидні, так і приховані втрати. Наприклад, силосний сік може витікати через не зовсім якісне трамбування, або в силосну яму може затікати вода.

«Як оцінити 5% прихованих втрат ферментації? Спробуємо порахувати таким чином: є ферма на тисячу корів. На одну корову та ремонтний молодняк розраховують по 20 т силосу. Щоб покрити 5% втрат, треба додатково витратити близько 50 кг кукурудзи в раціоні з розрахунку на кожну тонну силосу. Вартість кукурудзи коливається від 3 200 до 4 800 грн/т (у середньому це 4 000 грн/т). У гривневому еквіваленті фермер втрачає 50 кг х 4 грн/кг = 200 грн на 1 т силосу. Для ферми на 1000 корів: 1000 х 20 т х 200 грн/т = 4 000 000 грн», — пояснив Леонід Яременко.

Отже, лише 5% втрат при неправильній ферментації — це додаткові витрати на годівлю в рік у розмірі близько 4 млн грн на 1 тис. корів.

Виконано за допомогою Disqus

- 11° ... - 15°

Вітер

4.4м/с

Опади

0мм

Вологість

88%