Коригування системи живлення ріпаку — поради експерта

14 травня 2020 71 0
Коригування системи живлення ріпаку — поради експерта
Kurkul.com

Ріпак має високу потребу у внесенні азоту. Проте важливими для росту рослин є й сірка, бор та фосфор. Як коригувати систему живлення, щоб збільшити врожайність ріпаку розповів консультант по рослинництву «NU Agrar GmbH» Антон Штадлер у 6 випуску відеоблогу «РАПСОДІЯ» від «КВС-УКРАЇНА» на Kurkul.com.

Ріпак відомий своєю високою потребою у внесенні азотних добрив. Розраховуючи норму їх внесення, як правило заплановану врожайність потрібно помножити на чотири. Також ріпак потребує більше фосфору та калію ніж зернові культури. І на кожну тонну врожайності він поглинає 22 кг/га фосфору та 50 кг/га калію. Також для ріпаку надважливими елементами є сірка та бор.

«Якщо мова йде про живлення рослин ріпаку, часто панує думка, що це, перш за все, забезпечення азотом. Загалом можна сказати, що азот дійсно є важливим елементом живлення для росту рослин, так званим мотором. Утім зосередитися слід і на інших мікроелементах, таких як бор, фосфор, сірка тощо», — розповів експерт Антон Штадлер.

Дефіцит сірки призводить до зупинки розвитку та абортації стручків, а також до зменшення кількості насіння в стручку і його щуплості. Внаслідок нестачі бору в корені та на його поверхні виникають тріщини, через що ріпак стає більш вразливим до фомозу, сірої гнилі та склеротеніозу.

Також бор відіграє важливу роль у вуглеводному обміні. Тому перші його внесення мають бути здійсненні восени, близько 300 гр/га.

Детальніше дивіться у відео.

Виконано за допомогою Disqus