Заморозки пошкодили овочеві та плодові культури

15 травня 2020 3514 0
Заморозки пошкодили овочеві та плодові культури
Facebook

Заморозки, які спостерігалися в західних та центральних областях у ніч з вівторка на середу, спричинили пошкодження сходів теплолюбних культур, овочів та плодових культур у садах. Повідомляє SuperAgronom.com, з посиланням на blitz.if.ua.

На Прикарпатті значне зниження температури повітря виявилося згубним для ранніх сходів картоплі, кукурудзи, квасолі, томатів, плодових рослин: яблунь, ранніх сортів груш, черешні. Всі ці культури отримали пошкодження внаслідок заморозків. Негативного впливу через таку погоду зазнали і рослини винограду.

«У мене приблизно 20 кущів винограду, заморозки пошкодили десь 5 або може і шосту частину. Не рахував конкретно. Є так, що на кущику щось примерзло, щось залишилося. Є люди, які в Богородчанах мають виноградники. Вони розповідали мені, що сильно постраждали кущі. Зараз для винограду заморозки — це найстрашніше», — повідомляє член клубу «Виноградарі Прикарпаття» Ярослав Гайдей.

Заморозки завдали збитків і фермерам. Виконувач обов’язків директора обласного департаменту агропромислового розвитку Степан Вінтонович розповідає, що в першу чергу постраждали посіви ярих зернових культур.

«У населення невеликі площі, а у фермерів — по 100-200 га. Посіяли сою, квасолю, картоплю. Найбільше шкоди заморозки завдали плодовим та ягідним культурам. В Городенці десь 20 га  ягідних культур у фермера постраждали. Так само у Коломийському, Снятинському районах. Сади якраз цвітуть, і який буде результат цих заморозків, можна буде говорити через тиждень», — зазначив посадовець.

Негативного впливу через нічні заморозки зазнали і садівники Хмельниччини. На сторінці СФГ «Яблуневий сад» у Facebook повідомляють про нічні заморозки у садах, подекуди температура повітря і нічну пору знижувались до -3 °С морозу.

«Заморозок нас не минув. Морозило всю ніч. О першій уже було -1°С, а о п'ятій -3°С (трималась більше години). Ми зробили все, що було в наших силах», — йдеться в повідомленні.

Актуальну та точну метеокартину на ваших полях дізнавайтесь з даних сервісу агропогоди «Метео Фарм».

Виконано за допомогою Disqus