Виробники круп звинувачують Сільпо у безпідставних відмовах прийомки продукції

20 травня 2020 1624 0
Виробники круп звинувачують Сільпо у безпідставних відмовах прийомки продукції
Kurkul.com

Торгова мережа «Сільпо» неодноразово відмовляла виробникам круп в прийманні товару, незважаючи на попередні домовленості з постачальниками. Про це заявив керівник відділу готової продукції групи компаній NOVAAGRO Михайло Тюляка, інформує Latifundist.com.

За його словами, в партії гречаної крупи, яке підприємство поставило на склад Fozzy Group, були виявлені мишачі екскременти. Таку експертизу винесла лабораторія торгової мережі. Однак, як стверджує фахівець, таке неможливо.

«Вовчанський круп'яний завод «АПК «НОВААГРО» має сертифікат ISO, а також кашрута. До того ж, у нас закритий технологічний процес, тому включення будь-якого біологічного походження ми повністю виключаємо», — пояснює Михайло Тюляка.

Про подібну ситуацію розповідають і інші представники цієї переробної галузі. Так, наприклад, «Олімп» тричі привозив свій товар для «Сільпо». Кожен раз компанія отримувала відмову під аналогічним приводом наявності «екскрементів». Після цього виробник круп вирішив зовсім відмовитися від співпраці з цією мережею.

«Ця проблема є лише там, де вони приймають крупу на фасовку. Зазвичай такі речі робляться з метою вимагання ресурсів, для того, щоб пропустити товар на приймання. Але у нас ніхто нічого не вимагав, просто завертали машину», — коментує ситуацію генеральний директор Cereal Planet Анатолій Власенко.

«Сільпо», за словами керівника відділу продажів фірми «Надія» Артема Струтинського, не прийняла близько 70% машин з крупою, які поставляла компанія через київського партнера.

Як і в попередніх випадках, виробник упевнений в якості товару, так як підприємство сертифіковане за стандартами ISO.

«Приїжджає машина. Її там досліджує лабораторія, пишуть акт. За документом віе показники в позначених допустимих рамках. Але в тілі листа пишуть: «Машина не приймається» з якої-небудь причини: то мінеральні домішки трапились, то десь там мишачі екскременти, то по лушпинні перевищення. Хоча знову-таки, повторюся, в акті описується, що все в рамках допуску. Машину завертають, і ми змушені віддавати товар в інше місце», — додає Артем Скрутінскій.

Після чергової відмови в прийманні (перший випадок з горохом був у вересні минулого року) компанія NOVAAGRO вирішила провести незалежну тристоронню експертизу товару із залученням незалежного експерта. Однак представники лабораторії «Сільпо» відмовилися. На запит Latifundist.com вони відповіли, що партія гречаної крупи не була прийнята через виявлення в мішку екскрементів гризунів.

Після взяття проб з цієї партії і за результатами дослідження ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» екскременти не були знайдені.

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

4.4м/с

Опади

3.1мм

Вологість

92%