Оприлюднено результати зустрічі Шмигаля і фермерів щодо держпідтримки

21 травня 2020 702 0
Оприлюднено результати зустрічі Шмигаля і фермерів щодо держпідтримки
Kurkul.com

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів робочу зустріч з представниками аграрної галузі щодо розвитку фермерських господарств. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

У зустрічі взяли участь: голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський, президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак, голова Агро-продовольчої ради та голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Аграрії надали Прем’єр-міністру пропозиції щодо розвитку галузі, в тому числі пропонувалося визначити її одним із пріоритетів у роботі з ЄС, що дасть можливість залучити додаткові кошти від європейських партнерів.

Під час зустрічі Денис Шмигаль зокрема повідомив, що при змінах до бюджету Урядом та Верховною Радою було ініційовано залишити 4 млрд грн для підтримки сільськогосподарських виробників. 

«Особливо для мікро- та малого бізнесу, тих людей, які працюють безпосередньо на землі. Ці 4 млрд розбиваються на ряд програм, безпосередньо на підтримку, на відшкодування відсотків по кредитах. Також Уряд 22 квітня вніс зміни до порядку використання коштів, передбачених в держбюджеті для підтримки розвитку фермерських господарств. Найближчим часом цей важливий документ буде підписаний», — повідомив Прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль акцентував увагу на проблемах посухи в Одеській області. Зокрема, обговорили механізми страхової підтримки фермерських врожаїв.

Читати за темою: Одещина може втратити 50% врожаю через посуху — заява

«Ми хочемо чути малих фермерів і розуміти, чого вони потребують в першу чергу», — підсумував Денис Шмигаль.

Іван Слободяник в свою чергу озвучив результати зустрічі на сторінці в Facebook:

  • компенсації із сільгосптехніки за 2019 р. почнуть виплачувати 25 травня;
  • держпідтримка АПК за 2020 р. почне діяти з кінця травня поточного року;
  • до кінця 2020 р. в Україні створять Фонд гарантування кредитів;
  • у 2020 р. буде проголосована норма, яка дасть можливість успадкувати землю постійного користування;
  • із 2021 р. після відкриття ринку землі буде можливість викуповувати землі постійного користування по нормативно-грошовою оцінкою в розстрочку протягом 10 років.
Виконано за допомогою Disqus

+ 14° ... + 8°

Вітер

2.3м/с

Опади

0мм

Вологість

46%