Фрегат випустив нову систему контролю поливу

22 травня 2020 69 0
Фрегат випустив нову систему контролю поливу
traktorist.ua

Компанія «Фрегат» розробила систему «Полив онлайн», яка за допомогою даних, отриманих системою управління зрошенням, розробленою Інститутом водних проблем і меліорації НААН, може визначати потребу окремих ділянок поля у зволоженні.

Про це йдеться у матеріалі «Система контролю поливу Фрегат: якісний полив при більшій економії» на сайті Traktorist.ua.

Система представляє собою веб-сервіс, у якому є кабінети аграріїв-користувачів, де ведуться протоколи поливу, статистика, норми, а також помилки. Вся ця інформація зберігатиметься в системі понад 10 років. Наразі такою системою обладнані 7 нових машин.

Інформаційно-аналітична система «Полив онлайн» базується на нових інноваційно-теоретичних засадах, коли замість вологи в об’ємних відсотках визначається наявність чи доступність вологи для рослини через тензіометричний тиск або потенціал вологи, що дає можливість більш точно і ефективно визначати строки та норми поливу. 

«Отримавши метеодані, дані з датчиків вологості на полі, супутникові знімки, система показує, які частини поля наскільки зрошені вологою. А воно ж неоднорідне завжди: десь волога сильніше вбирається, десь повільніше, випаровується чи йде вниз. І, звісно, є нерівномірність вологості по полі.  Використовуючи ці дані, можна сформувати машині поливне завдання з диференційним внесенням води по полю. Тобто можна окремі частини поля полити, а окремі – не полити.  Це дає суттєву економію води, прогнозовано до 30%», – розповів Андрій Пославський, керівник відділу продажів техніки компанії «Фрегат».

Згідно розробки, система використовує такі дані:

  • інструментальний контроль стану забезпечення в ґрунті;
  • три методи розрахунку сумарного випаровування, по якому розраховується добове випаровування; 
  • дані з дистанційного зондування для зменшення кількості датчиків на полях.

Таким чином, споживач має можливість отримати інформацію про те, яка вологість на конкретному полі, час наступного поливу та необхідну норму.

Читати за темою: Фрегат постачатиме дощувальні машини до Польщі

Виконано за допомогою Disqus