Фрегат завершив розробку опції диференційного поливу

26 травня 2020 31 0
Фрегат завершив розробку опції диференційного поливу
traktorist.ua

Компанія «Фрегат» працює над завершенням своєї нової розробки — опції диференційного поливу. Метою компанії є спрощення автоматизованого процесу зрошення та надання машинам більшої автономності. Про це йдеться у матеріалі  «Система контролю поливу Фрегат: якісний полив при більшій економії» на сайті Traktorist.ua.

Передбачається, що система працюватиме на кругових дощувальних машинах компанії. Під час роботи вона може автоматично відключати той чи інший сектор поливу, відключаючи посекційно окремі форсунки. Андрій Пославський, керівник відділу продажів техніки компанії, відмітив, що оновлення має бути доступним уже восени цього року.

«Першочергово ми діяли за логікою, що будемо дообладнувати існуючі машини, які вже працюють на полях аграріїв. А таких, на хвилиночку, уже 300 штук в Україні. Ми розуміємо, що зі здороженням води, стоїть питання ефективного її використання. Наприклад, норма виливу 300 куб.м/га. Якщо поле площею 100 га, то на 4 поливи доведеться 120 тис. куб. м. води. А вода коштує від 2,20 грн до 5 грн. Так само буде варіювати вартість її використання. Наша система допоможе заощадити 30%. Це сотні тисяч гривень», – розповів Андрій Пославський.

Для переобладнання старої машини потрібно близько двох днів. Все необхідне обладнання у компанії є на складі. Сервісні інженери замінюють пульт керування, протягують провід по довжині машини і встановлюють GPS-приймач на кінці машини. Близько дня іде на монтаж, і ще один на пусконалагодження. Фахівець «Фрегат» зазначив, що якщо буде великий попит і на складі закінчаться пульти керування, то на виготовлення одного може піти до трьох тижнів.

За словами Андрія Пославського, для автономізації машина обладнана панеллю, яка керує за релейною схемою. Тобто, у разі виникнення проблеми зі зв’язком чи самим комп’ютером, машину можна буде переключити в режим релейного керування і вона буде працювати, як і будь-яка інша без системи. Таку можливість додали для перестрахування у випадку чого. Панель отримує сигнал за допомогою GSM-зв’язку.

Читати за темою: Фрегат випустив нову систему контролю поливу

Виконано за допомогою Disqus